'ten naderhand het getal der "bevoegde leden van de Zeevarende Buul weder toenemende tot vier personen, zal het bestuur aan deze moeten overgaan, doch dezelve alsdan verantwoor delijk zi.jn aan het plaatselijk bestuur alsvoren, tot zo lang het getal der Zeevarende Buulsleden tot zes bevoegde personen vermeerderd zal zijn enz.." moge echter duidelijk blijken dat de leden van 1810 wel degelijk een verantwoording door administrateur en secretaris voor ogen heeft gestaan. Be huidige situatie zou ik danook willen schetsen als "een toestand, die door de leden van 1810 bij het verleiden van het testament redelijkerwijs niet kan zijn gewild." Be Zeevarende Buul moet in 1634 zijn opgericht en in 1649 door onderlinge onenigheid in een viertal groepen zijn uiteenge gaan. Een hiervan is de onderhavige Buul. In 1810 hebben een achttal personen, zich noemende: "de thans nDg enige in leven zijnde leden van het Ponds", kennelijk inziende dat wijzigingen geboden waren, bij testament wijzigingen aange- bracht. Ook thans is weer zo'n historisch ogenblik aangebroken dat verandering van de richtlijnen, die voor hierbedoelde Buul gelden, dringend noodzakelijk is. Voor de tegenwoordige beheerders ligt hier derhalve een taak. Hu mij uit een op 10 juli 1958 door de Rijkspolitie te Beem- ster uitgebracht rapport is gebleken dat een juist begrip voor wijziging der statuten van de Zeevarende Buul te West-Graftdijk onder de tegenwoordige beheerders niet, althans onvoldoende, aan wezig is, meen ik mij tot U te moeten wenden met verzoek terzake wel Uw medewerking te verlenen. Zo nodig, ben ik tot een bespreking van het hier te berde gebrachte gaarne bereid. Be Officier van Justitie Hoofd van het arrondissementsparket; (Jhr. Mr. A. Reigersman) Ten slotte In 1810 is bij testament de bestuursvorm en verantwoordelijkheid omschreven. Het bestuur moest door minimaal vijf bekwa me personen worden gevormd. Indien het aantal tot vier bestuursleden was vermin derd, diende de jaarrekening door leden van het plaatselijk bestuur van West-Graft- dijk (lees gemeente Graft), te worden op gesteld en afgehandeld, zonder dat daar een vergoeding tegenover stond. Boven dien zou de gemeente Graft verantwoor delijk blijven voor de gang van zaken tot het moment dat het aantal bestuursleden weer uit zes personen zou bestaan. Of zich in 1958 een bestuurscrisis heeft voorgedaan of een controverse tussen het bestuur van de buidel en het gemeentebe stuur is helaas niet uit de stukken op te ma- 44

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2014 | | pagina 44