zo in, zal gerust wel eens onder werp van discussie zijn geweest in huize Tol. Huize Tol in 2014 Ja, en dan was het kiezen geblazen. Zo met de wijsvinger tegen de kin, veel keer "uhm" zeggen en maar niet tot een besluit komen. Heel soms gaf ze je wel eens 'ad vies', maar meestal duurde het niet lang of ze beet je toe: "Ja, eh..een beetje opschie ten, wantm'n aardappels staan op..". Ondanks dat ze daar geen varianten op had, sorteerde het wel effect, want je maakte snel een keuze en rekende vijf cent af. Buiten aangekomen gingen we pontificaal voor de winkel staan om het aangeschafte te verorberen. En waar smaakte zo'n heerlijke salmiak-lap naar...? Inderdaad...naar meer! Dus zonder scru pules stapten we weer naar binnen om ons wederom voor vijf cent de trommel voor te laten schotelen. Vrouw Tol was natuurlijk niet gek, en haar quasi-vriendelijke "en nu naar je moeder" betekende dat we het geen derde keer moesten proberen. Die trommel, schat ik Eric Berkhout Toch hebben we Tolletje, on danks dat hij zo'n aardige man was, eens gruwelijk opgelicht. Op een keer zat er een stokoud vrouwtje achter de toonbank. Ik vermoed dat het Dirk's schoon moeder was, van dik in de ne gentig. Het zal voor nood zijn geweest, want eigenlijk kon het niet meer. Omdat ze slecht ter been was, ging ze ook niet te rug naar de woonkamer, maar bleef zitten achter de toonbank. Iemand van ons had ontdekt dat ze ook niet zo goed meer zag. We kochten de trommel leeg en be taalden met chocolademunten die gelijkenis vertoonden met een gulden. Uiteindelijk kwam deze zwendel aan het licht doordat ze even haar tanden in een van de munten zette. Betrapt als we ons voelden zijn we spoor slags de winkel uitgegaan. Natuurlijk wel met'buit'. Ze hebben het er nog best lang uitge houden, tot medio 1992. Ondanks de con currentie van buurman Nico Visser, die de kapperszaak van zijn vader in 1980 omto verde tot een zelfde handel als die van Tol. 41

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2014 | | pagina 41