Chevron van die lange, bijna melodieuze, uithalen. Natuurlijk haalde het helemaal niks uit; de mensen kwamen niet ineens uit alle hoeken van het dorp om voor ons poortje samen te drommen. Ik zal met een glimlach bekeken zijn en bij het scheiden van de markt had den we er nog net zoveel als toen we ermee begonnen. En ja, wat kan je anders doen met stickers die je aan de straatstenen niet kwijt kon? Precies....opplakken. En dat hebben we gedaan, op alles wat maar bewoog en/of stilstond. Mijn broer heb ik na dit'debacle' Tot in het heden Laatst was mijn moeder aan het oprui men, en achter de schuine kant vond ze mijn eerste blokkenkar. Ze had 'm bij me gebracht en toen ik 's avond thuiskwam stond hij daar met...inderdaad...een van de vele - niet verkochte - Chevron-stickers op de voorkant. Naarmate ik ouder werd, raakte voor mij - net als zoveel dingen - ook de kippeker- mis over. Toch loop ik altijd op de zaterdag morgen van de Rijperkermis een rondje door de Lakemanstraat. Als ik dan een klein ventje, luid en met verve zijn waar aan hoor prijzen, moet ik altijd nog even denken aan die kippekermis bij Berkhout. Eric Berkhout De bewuste Chevron-sticker op de biokkenkar nooit meer in de straathandel gezien, maar in de jaren die volgden ben ik nog heel wat keren 'te kippekermissen' gegaan, zoals we dat onderling aanduidde. We zochten echter wel een betere locatie en gingen voor het hek van het raadhuis zitten. Als we daar dan zaten, kregen we altijd be zoek van Jaap -Velp - Konijn. Ik zie 'm nog kijken met die quasi geïnteresseerde blik. Hij kocht nooit wat, maar gaf ons wel stee vast een gulden.

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2014 | | pagina 35