In de beginjaren werd het meel geleverd door Schipper Visser. Baaltjes van honderd pond, die door het smalle steegje rechts van de winkel naar binnen werden ge bracht. Een paar in de bakkerij, maar het leeuwendeel ging via de trap naar boven. Over het algemeen werd er door iedereen meegeholpen in de zaak, maar al gauw bleek dat één na oudste zoon Siem de meeste affiniteit met het bakkerijwezen had. Hij was het dan ook die in 1968 zijn va der opvolgde, en na diens vertrek ook in de bakkerij bleef wonen. Voor de vorm heeft hij één nacht doorgebracht in de door de gemeente toegewezen woning aan de Ju- lianalaan, om daarna van woning te ruilen met zijn vader en moeder. Ome Niek bleef nog een tijdje helpen in de bakkerij, maar ging wel mee naar de nieuwbouw. Hij heeft daar niet lang gewoond, want toen in 1970 De Mieuwijdt haar deuren opende, was hij een van de eerste klanten We laten de bakkerij op no. 64 even voor wat ze is, maar komen hier straks nog een keer terug. Cor Nat, de volgende eigenaar van Rechtestraat 66 We eindigden in sep tember 1962, toen er, zoals eerder geme moreerd, werk aan de winkel was voor nota ris Meddens. Voor hem verschenen Cor Nat en zijn zuster Geziena, die zoals het mooi om schreven staat in de koopakte 'verklaren ten deze handelende in de hoedanigheid van enige vennoten van de te De Rijp gevestigde vennoot schap onder firma "D. Nat v/h Giazekas'. Met andere woorden: ze kochten het huis op naam van de zaak. Cor Nat was een geboren Rijper, maar hij had zijn woning aan het Oosteinde over gedaan aan zijn zoon Dirk-Jan, waarna hij en zijn vrouw Catharina Klok zelf in Alkmaar waren gaan wonen. Ze hadden er misschien niet de hoofdprijs voor be taald, maar naast dat er behoorlijk wat achterstallig onderhoud aan zat, wilde Nat ook het pand enigszins aanpassen aan de standaarden van die tijd. De firma Slot was er kind aan huis. Zo werd er een raam gemaakt boven in de achtergevel en openslaande deuren beneden in de westgevel. In deze zelfde gevel, helemaal tegen de Rechtestraat aan, kwam ook een raam waardoor in een oogopslag de Rech testraat kon worden overzien. Nat woonde er nog niet zo heel lang toen Jan Dekker van een paar huizen verderop, eens langskwam. In het gesprek dat volg de, vroeg Dekker of het huis niet te koop was. Cor Nat noemde gekscherend een prijs van 100.000 gulden, met de gedach te: hier hoor ik nooit meer wat van.

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2014 | | pagina 29