TENTOONSTELLING Henk fortuin, kluizenaar en kunstenaar Oorlog bracht Henk Fortuin naar het Vanaf 8 september is er in de gallerij een nieuwe tentoonstelling met de werken van de Maassluisse kunstenaar Henk Fortuin. Hieronder zijn levensgeschiedenis in een notendop en zijn raakvlakken met het Schermereiland. Op 26 december 1916 werd Henk Fortuin geboren in Maassluis. Zijn vader was druk ker en het leek voor de handliggend dat zijn zoon ook in de drukkerij zijn werk Henk Fortuin gefotografeerd door Theo van Pelt zou vinden. Maar Henk wilde tekenen en schilderen en kreeg na veel aandringen op 17-jarige leeftijd zijn eerste tekenles sen. Stillevens en modellen in schetsen en tekeningen waren zijn studiemateriaal. Hij werd adviserend gevolgd door de Oos tenrijkse kunstenaar Johann Oberreiter. De stap naar de Rotterdamse kunstacademie was een logische. Eerst de avondopleiding, later in 1938 naar de dagopleiding. Helaas be tekende het bombardement op Rotterdam in de Tweede Wereldoorlog het einde van zijn studie op de academie omdat deze ook werd verwoest, beelden van de gehavende stad zijn door hem op doekvastgelegd. SCHERMEREILAND Met zijn studiegenoot Frits Reuter pro beerde Henk zijn geluk te beproeven in Amsterdam, maar oorlogsellende en grote voedseltekorten maakten dat hier niet veel van terecht kwam. In een interview voor een Nieuwsbrief van de Vrienden van het gemeentemuseum Maassluis, zei Fortuin het volgende: "Na een maand in Amsterdam op kamers te hebben gezeten, waar we geen warme maal tijd konden maken, bood een tante van mij uitkomst. Zij woonde langs het kanaal bij het dorp De Rijp. Dicht bij haar in de buurt, in Oost-Graftdijk, stond een klein huisje leeg. Marie Kaai-Visser. 7947 52

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2014 | | pagina 52