dag voor een uurtje naar De Rijp gereden, we wisten niet waar we zouden belanden. Achteraf een bijzondere ervaring een stap die ons leven veranderde tot nu aan toe Via de Beemster kronkelde we met de auto de smalle en drukke hoofdstraat van De Rijp door. Ook de streekbus en vrachtwagens worstelde zich toen nog door de straat en menigmaal ontstonden er opstoppingen. Het was een gezellige drukte, een roerig tafereel, zeg maar, en een leuke binnen komst. Na enig speurwerk vonden we het betreffende huis. Parkeren voorde deur was onmogelijk en dat waren we niet gewend. Gelukkig was daar het nabij gelegen kerk plein, even een beetje ruimte. De makelaar uit West-Graftdijk ontving ons in het huis van de familie Siekman op no. 160, naast de kerk. Na een korte rondleiding en wat aanbevelingen gingen we er na 30 minuten weer vandoor, want ik moest weer aan het werk die middag. De makelaar had het makkelijk in die tijd, want de gretigheid van de kopers maakte dat hij zijn verkoop techniek nauwelijks hoefde te gebruiken. Dat is nu wel anders, dat kan Jan de Haan vast wel beamen. Dezelfde dag nog hadden we het huis ge kocht, Rechtestraat 160 in De Rijp, het huis van Hendrik en Sientje Siekman. Hij had daar altijd gewoond en wegens ouderdom en gebreken was besloten dat het tijd was om naar de Mieuwijdt te gaan verhuizen. Dat moet toch een hele stap geweest zijn, zeker voor Hendrik, want het was het huis waar hij was opgegroeid en zoals ik begreep door zijn vader gebouwd was (met tweede hands hout, kwam ik later achter). De heer Siekman had als grafisch medewerker ge werkt aan het maken van de Rijper Courant. Volgens zeggen was dat gevestigd in het pand waar tot voor kort Anthony Bouman zat. Sientje was een voormalig huishoud ster, waar hij uiteindelijk mee gehuwd was, begreep ik. Een bijzonder stel. Wij waren jong en onbezonnen, we wisten niet veel van het dorp, we wisten niet of dat het huis in goede staat was, of dat het huis niet te duur was, wat voor buren we hadden, kortom het was eigenlijk een im pulsaankoop. Dat kon toen wel gebeuren. Je moet dit verhaal wel zien in de tijdgeest van de jaren '70, waarin de het verkopen van een huis vaak snel ging en waarbij je ook vaak nog een financieel voordeel kon behalen als je ging verhuizen. Start in De Rijp Enfin, 'wonen' in De Rijp, nou daar kwam eigenlijk nog even niet veel van terecht. Het huis aan de Rechtestraat was erg au thentiek en dat betekende nogal wat. Het behang op jute, één koud waterkraan, één gaskachel, elektra in ijzeren leidingen, geen isolatie, kortom het huis moest van

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2014 | | pagina 48