RAADHUISBERICHTEN U kent allemaal het spreekwoord 'Waar gehakt wordt, vallen spaanders', en ik ver tel u waarschijnlijk geen nieuwtje door te zeggen dat dit op de redactie niet anders is. Iknoem hetvaak'de redactie'en heb het dikwijls over'we', maar in feite doe ik de re dactie alleen. Tot overmaat van ramp heeft Jos Twint, onze lay out-man, aangegeven een stapje terug te willen doen vanwege gezondheidsreden. Dus dat ga ik er ook nog bij doen, en ik kan u melden: het ma ken van De Kroniek is zowel redactioneel als grafisch beslist geen sinecure! Zo glipt er wel eens wat doorheen. Bij de juni-uitgave bijvoorbeeld, hoort het op- gaveformulier van de jaarlijkse excursie te zitten, en zoals u misschien gemerkt heeft, was dit niet het geval. Vergeten aan te le veren door ondergetekende. De vraag is dan: hoe los je dit op als be stuur zijnde..? In zo'n geval zijn verschillende scenario's denkbaar. Je kunt bijvoorbeeld, alle leden een brief nasturen. Efficiënt, dat zeker, maar niet de goedkoopste oplossing. Een e-mail sturen dan? We beschikken inmid dels over bijna 230 e-mailadressen van de leden, maar dat is dus nog niet'dekkend' te noemen. Die 230 adressen zijn veelal leden 'uit de buurt', dus kun je je afvragen of het wel eerlijk is t.o.v. de leden elders in het land. Maar ook rees de vraag: hoe zin vol is oplossing no.1 De ervaring heeft namelijk geleerd dat de jaarlijkse excursie een beetje een 'Rijper onderonsje' is. Van de vijftig deelnemende leden is het aantal niet-Rijpers veelal op één hand te tellen. We bevonden ons in een spagaat; moesten we voor de niet dekkende e-mail oplossing gaan of voor de dure oplossing naar alle le den via de vaste bezorgers en de post? U weet inmiddels waartoe we besloten heb ben, maar over deze oplossing was binnen het bestuur geen consensus, en voorzitter Weyert de Boer meende, gesteund door eerdere twijfels over zijn eigen 'houdbaar heid', hier zijn conclusies uit te moeten trekken. En zo zaten we ineens zonder voorzitter en met niet verstuurde/gemaakte opgave- formulieren. Het tweede is verholpen, het eerste (nog) niet. Voor de uitkomst van het zoekplaatje uit het juni-nummer bleef het angstvallig stil. Gelukkig konden we weer rekenen op de schepe blik van Bouke en Martin Ent. Foto 1 is 't Achterom no. 1, foto 2 is de voormalige olieschuur van Schipper Visser aan de Kra- lingergracht no.6, en foto 3 is genomen in de achtertuin van Tuingracht 22. Martin en Bouke...bedankt! En eindelijk is het zover: onze gloednieuwe website is in de lucht. Nog niet alle'knop pen' doen het, maar daar wordt door Rob Deckwitz, onze webmaster, druk aan ge werkt. www.hetschermereiland.nl Eric Berkhout 3

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2014 | | pagina 3