OPLOSSING ZOEKPLAATJE KRONIEK NO.1 2014 Tot onze vreugde levert de rubriek HetZoekplaatje aardig wat (goede) reacties op. Echter, er zijn ook lezers die nog steeds in het duister tasten. Omdat er over deze drie foto's nog wel wat valt te vertellen, leek het ons leuk hier even een schrijven aan te wijden. Foto i: is genomen vanaf de Havenstraat richting de Kralingergracht, met links de garage boxen, die tegenwoordig alleen nog maar bereikbaar zijn vanaf de Kralingergracht. Het beeld is een zicht over de tuinen welke, behoren bij de woningen in"t Klooster'aan de Kralingerbuurt. De inkt van de Kroniek was nauwelijks -droog of Co Spekken en Susan Duinmaijer (bijgestaan door Nico) kwamen met de op lossing. Ook Martin Ent, Jan Tromp en Piet Ent wisten waar dit plaatje geschoten was. Foto 2: was een instinkertje. In het bijgaande tekst je staat dat alle foto's in de oude dorpskern van De Rijp zijn genomen..Toen Gösta Ten- tij ons erop attent maakte, dat dit tafereel zich af heeft gespeeld in West-Graftdijk, dachten we eerst nog: dat kan niet. Nade re bestudering en wederom een mail van Martin Ent, bevestigde het verhaal van de heer Tentij. Het is Zuiderstraat 61 en 63 te West-Graftdijk, Achter de voormalige werk plaats van aannemer Tentij. De foto is ge nomen ten tijde van ernstige wateroverlast aldaar in 1968 of 1969. Erik Nibbering herkende zijn vader Cees Nibbering op de foto. De man die over het hekje heen staat is Jan Nat uit West-Graft dijk. De twee mannen rechts zijn Willem Woestenburg en Toon de Haardt. De man links, die net wegloopt, is onbekend. Foto 3: is op het Oosteinde en wel op no. 24. Wil ma Warnaar woont ernaast, en was als eerste. Martin en Piet Ent hadden het ook goed en wisten er nog een aantal wetenswaar digheden aan toe te voegen. Zo waren het vroeger twee huizen en schijnt het zelf in drieën bewoond te zijn geweest. De steeg rechts van het pand was Vrij toegankelijk', waarschijnlijk t.b.v. de bereikbaarheid van het P.E.N.-huisje dat in de achtertuin aan het water staat. De nieuwe uitdaging vindt u op pagina....30 7

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2014 | | pagina 7