TENTOONSTELLINGSAGENDA Raadhuis Graft De oude beroepen in Graft Museum: T/m 12 oktober - Baarden, traan en blubber - Walvisvaart door de eeuwen heen Juli en augustus - Noord Holland Biënnale - foto's van het Noord-Hollandskanaal Zaterdag 26 april - Koningsdag in De Rijp Openingstijden museum: Juni t/m augustus - dinsdag t/m zondag van n.oo - 77.00 uur September t/m 75 oktober - dinsdag t/m zondag van 13.00 -17.00 uur T/m 12 oktober - Van Aaluitventer tot Zeildoekwever. Ambachten van Graft Openingstijden: T/m juni - zaterdag en zondag van 13.00 -17.00 uur Juli en augustus - woensdag t/m zondag van 13.00 -17.00 uur Of de tentoonstelling in het Grafter Raadhuis zo gaat heten is nog niet helemaal zeker. Wel wordt er nu onderzocht welke beroepen in het dorp Graft zijn uitgeoefend, wat zijn de grote veranderingen geweest en welke objecten, foto's en kaartmateriaal passen in het tijdsbeeld? Zijn het zeelui, bakkers, bakers, schilders, artsen, molenaars, touwslagers, onderwijzers? Of andere verrassende beroepen? In ieder geval een aantrekkelijk onder werp voor de in de Grafter historie geïnteresseerde bezoekers. Geopend vanaf eind april op zaterdag en zondag van 13.00 -17.00 uur. Tentoonstelling in museum BAARDEN, TRAAN en BLUBBER Het museum In 't Houten Huis heeft vanaf 13 april de deuren geopend voor een grote walvisvaarttentoonstelling. Via het Scheepvaartmuseum is ons een verzameling aange boden van 169 objecten uit de voormalige walviscollectie van het Zuiderzeemuseum. Hier is dankbaar gebruik van gemaakt, de eigen collectie is hiermee gecompleteerd en is reden voor een unieke tentoonstelling. Onder de naam Baarden, Traan en Blubber - Walvisvaart door de eeuwen heen worden de bezoekers meegenomen in de boeiende wereld van de walvisvaart, eens een belang rijke bron van inkomsten in het dorp De Rijp en omgeving. De tentoonstelling duurt tot en met 12 oktober. Het is alom bekend dat De Rijp nauw verbonden was met de walvisvaart. Maar het wa ren de Basken die vanaf het begin van de middeleeuwen de jacht op walvissen beheers ten. Daar kwam in de 17e eeuw een einde aan. De Hollandse zeelui, op ontdekkingstocht naar een noordelijke verbinding naar Azië, meldden de grote hoeveelheid Groenlandse 55

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2014 | | pagina 55