sigaar in het hoofd. Die werd er door een brandweerman uitgerukt en gedoofd in de sneeuw (inspecteur Vlijmscherp). On dertussen hakte men in deTuingracht een wak. Dit viel nog niet mee, want het ijs was zeker een halve meter dik. Uiteindelijk liep het allemaal goed af, en wat resteerde was een artikel in de plaatselijke krant. Toen we het geheel casco was, kon het pand heringedeeld worden naar ontwerp van bevriend architect Gerrit Huisink uit Edam. In nauw overleg met ons maakte hij een prima ontwerp voor 2 huizen onder 1 kap. Het gezwoeg was de moeite waard geweest, want toen het binnen klaar was, hadden we twee prachtige, royale huizen. Alles was nieuw, zichtbaar en weggewerkt, maar met behoud van de oude elementen zoals ramen, paneeldeuren en binnenlui- ken die een nieuwe bestemming als wand hadden gekregen. En niet te vergeten de marmeren schouw met 2 spiegels, groot en versierd. Aan 'mijn' kant een 30 m2 gro te, droge kelder voorzien van geel/groene plavuizen. Aan de kant van Ger was een nieuwe kelder uitgegraven. In het 2e jaar zijn we de gehele buiten kant gaan schilderen en is vrij wel al het oude glas vervangen. De aannemer werkte nog met houten stei gers en kettingen en het was nog een hele kunst om deze op te bouwen en de leg gers op andere hoogtes te krijgen. Na deze klus hebben we de voor- en ach tertuinen ingericht. Achter naar eigen in zicht, maar de voortuin zo veel mogelijk in stijl met buxushagen en andere groenblij- vers en een boom in het midden. Op een afbeelding van een schilderij van Spaar- man(?), voorstellende het weeshuis, zagen we dat er lantaarns in de voortuin hadden gestaan. Dat idee hebben we in ere her steld. Na de aanschaf hebben we met de gemeente overlegd of deze lantaarn op het gemeentelijke lichtnet aangesloten konden worden. Een beetje extra licht langs dit deel van de gracht was immers geen overbodige luxe. Dit was geen pro bleem en werd vlot gerealiseerd. Toen alles klaar was, kwam toenmalig bur gemeester mevr. De Jong met gevolg het huis bezichtigen en ons complimenteren met het resultaat. Het huis was weer een aanwinst voor het dorp, werd er gezegd. Er waren natuurlijk een paar zaken waar we niet aan toegekomen waren. Zo had den we een bliksemafleider wil len laten plaatsen (geen overbodige luxe

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2014 | | pagina 51