het kantoor met een glas champagne, tot verbazing van voorgenoemd notaris. Later hoorden we dat de heren van het voorlo pig koopcontract niet zo blij waren en dat er'rake klappen'(i) waren gevallen. Onze huizen aan het Marten Michielshof moesten nog verkocht worden, maar dat was in '77 nog geen probleem. In die tijd rolde er nog wel eens een briefje op de mat van een makelaar met het verzoek hen te bellen als we wilden verkopen. Binnen een maand of wat was dat voor elkaar. Ger woonde er als eerste, en wel in het rechterdeel,watal min of meereen woning was. Hij was meteen anti-kraakwacht, een fenomeen wat in Amsterdam al enige tijd in gebruik was, je weet het tenslotte nooit. Al snel begon de grote verbouwing, wat een project! We begonnen met het isole ren en waterdicht maken van de kap, want dat was hard nodig. Daarna het slopen; al les moest casco worden. Dat slopen deden we grotendeels zelf om kosten te bespa ren. Nou, dat hebben we geweten. Over dag gewoon je eigen werk, en 's avonds en in het weekend slopen in opdracht van de aannemer uit Volendam. Dat ging ver, hoor. Hele muren van 4 mtr. hoog sloopten we en de grote hoeveelheid stenen die we afvoerden naar het achtererf, moesten we later weer schoonbikken voor hergebruik. Alles moest weg. Delen van het plafond, de oude, redelijk statige trap naar 1 hoog, de ingetimmerde ruimtes, inbouwkasten, al les..! Onder de vloer, in de gelukkig niet al te lage kruipruimtes, moesten we in de van extra geharde stenen gemetselde funde ringsmuren gaten boren voor rioleringen en leidingen. De splinternieuw Kangoo boormachine die we daarvoor hadden ge bruikt, kon na deze kluszo devuilnisbakin. De winter van 77/78 was zeer koud en juist toen de grond stijf bevroren was, moes ten er gleuven gegraven worden voor de nieuwe riolering. Van de aannemer had den we een hittekanon gekregen om de grond spitbaar te maken. We hadden het apparaat net uitgezet toen Ger de spade in de grond duwde. Er volgde een flinke knal en het bleekdat hij de oude gasleiding had doorgestoken. Wat een lawaai gaf dat. Na enig gebel kwam de brandweer, die met een de heleTuingracht afzette. De man die over gaslekken ging zat net te lunchen, vertelde hij toen we hem belden. Hij zou zo wel komen. De dorpsagent kwam aan gelopen met de fiets aan de hand en een 50

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2014 | | pagina 50