Bulletin van het Museum "In 't Houten Huis" Van de voorzitter, Op 26 april 2014 was het de eerste Ko ningsdag die gevierd werd met een be zoek van de koninklijke familie aan De Rijp. Stralend weer en een prima presen tatie zorgden ervoor dat de koning en de koningin volop van het dorp hebben kunnen genieten. Op ontspannen wijze, en met veel aandacht, hebben zij kennis genomen van het verleden tot en met het heden van De Rijp. Vanaf deze plaats mijn complimenten voor een ieder die aan dit programma heeft meegewerkt! De prachtige beelden op de televisie en alle andere media-aandacht zal deze zo mer ongetwijfeld veel extra bezoekers naar De Rijp brengen. Zo is de 26e april een dag geworden om nooit te vergeten. In het museum hebben wij een nieuwe hoofdtentoonstelling: 'Baarden, Traan en Blubber'of'Walvisvaart door de eeuwen heen'. Met deze tentoonstelling schenken wij aandacht aan de uitbreiding van onze walvisvaartcollectie door de overdracht van 169 voorwerpen door het Scheep vaartmuseum in Amsterdam. Samen met objecten die afkomstig zijn van het Zui derzeemuseum en vormen zij een fraaie aanvulling op onze collectie. Wij verwachten dat deze tentoonstelling een aansprekend onderwerp zal zijn voor de vele toeristen die dit jaar De Rijp gaan bezoeken en voor hen ongetwijfeld aan leiding zal zijn ons museum en deze ten toonstelling te gaan bekijken. Daarbij vergeten wij niet onze eigen ach terban. Aan de tentoonstelling is een uitgebreid educatief programma verbonden waarop nu al zeven scholen uit Graft - De Rijp en Schermer, met ruim 500 leerlingen heb ben ingetekend! Voor dit educatieve programma worden wij financieel ondersteund door: - Stichting Jan Boon; - Coöperatie Fonds Rabobank Waterland - Gemeente Graft-De Rijp Vanaf deze plaats spreek ik mijn hartelijke dank uit voor deze steun^ Dit gaat natuurlijk ook op voor het Scheepvaartmuseum in Amsterdam, voor de overdracht van de walvisvaartobjec ten. Voor onze museumboot - de Maria Lijntje - is het vaarseizoen weer begonnen. Met de Maria Lijntje hebben wij dit jaar weer vaartochten naar Fort Spijkerboor in de Beemster en naar de Museummolen in Schermerhorn. Op onze website staan de data vermeld. Maar u kunt de Maria Lijntje ook reserve ren voor een dagje uit. In combinatie met een bezoek aan het museum bepaalt u dan zelf de aanvangstijd en de bestem ming. En net als ons museum is de Maria Lijntje geheel geschikt voor minder vali den. Alder t Pilkes

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2014 | | pagina 48