ZOMERAVONDWANDELING ALKMAAR OP ZATERDAG 21 JUNI 2014 Zomeravondwandeling Alkmaar op zaterdag 21 juni 2014 Met het oog op de aankomende fusie van de gemeente Graft-De Rijp met de gemeente Schermer en Alkmaar op 1 januari 2015, leek het het bestuur van onze vereniging een goed idee om de zomeravondwandeling dit jaar in Alkmaar te houden. Zo kunnen we onze nieuwe gemeente alvast beter leren kennen. Tien jaar geleden waren we er ook al eens, maar Alkmaar heeft zoveel te bieden dat er nog veel meer te zien is waar we de vorige keer niet langs zijn gekomen. We worden om 19.30 uur ontvangen door gidsen van de Historische Vereniging Alkmaar. Zij reageerden heel enthousiast op het verzoek ons rond te leiden. We beginnen op het Bolwerk voor de Molen van Piet. Dit is vlakbij de uitgang van de Singelgarage waar u uw auto kunt parkeren, zodat u maar een heel klein stukje hoeft te lopen. Na de wandeling is er geen'georganiseerd'kopje koffie, maar in Alkmaar zijn voldoende horecagelegen heden om nog even na te zitten. We hopen weer op een goede opkomst en tot ziens op 21 juni. Michèle Tromp Museumboot Maria-Lijntje Vaararrangementen met het historische beurtschip de Maria-Lijntje van uit de oude haven van de haringschepen in De Rijp. Een heerlijk dagje uit, dat vaarplezier en geschiedenis combineert. Een bezoeken een rondleiding in het Fort bij Spijkerboor is een van de mogelijkheden. De afvaart is om 11.00 uur bij Museum In 't Houten Huis.Tuingracht 13,1483 AP De Rijp. U bent om 15.00 weer terug om het museum en De Rijp te bekijken. De prijs van dit vaararrangement bedraagt 17,50 per persoon. Kinderen tot 6 jaar gratis. Alle toegangsprijzen zijn daarbij inbegrepen. Reserveren is om teleurstelling te voorkomen noodzakelijk. Voor nadere informatie kunt u terecht op de website van het museum: www.houtenhuis.nl/varen Maatwerk Voor groepen (vrienden, familie, collega's) kunnen wij maatwerk leveren. Dat geldt zowel voor het aanvangstijdstip als de bestemming. Zelfs een high tea aan boord is een mogelijkheid. 45

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2014 | | pagina 45