cent van alle gebroeide tulpen waterbroei. In 2003 vonden er veel veranderingen plaats. Broer Marcel koos ervoor om uit het bedrijf te treden. Ook werden de oude schuren en kassen gesloopt om een nieuw bedrijf met kantoor en kantine te bouwen. In het land werd er dat jaar ook geïnves teerd in het telen op een spoorbreedte 1.80 m i.p.v. de gebruikelijke imeter 50. Door een effectievere grondbenutting kon er een hogere hectareopbrengst gerealiseerd worden. Deze verandering leidde er toe dat er samen met de firma Stoop-Taam een net- tenplanter en- rooier voor die breedte werd aangeschaft. Er kwam een nieuwe trekker die ook op rupsbanden kon rijden, want zo'n rooier/planter is van die orde, dat er toch wel flink trekkracht wordt gevraagd. Vooral de nieuwbouw van dat jaar was spannend. Louis Poel: "tussen de laatste gebroeide tulpen en de eerste te rooien bollen, zaten tien weken. In die tijd moest de nieuwe hal gebouwd worden. Met veel inzet lukte het om dat te realiseren". In 2010 werd er geïnvesteerd in een nieuw waterbroeierijsysteem, waarbij ook de ver werking van het eindproduct langzamer hand werd gemoderniseerd. Werden de tulpen voorheen nog handmatig geteld, gebost en met een plakbandje samenge bonden, tegenwoordig heeft een nage noeg volautomatische verwerkingslijn deze taak op zich genomen. Ook in 2010 de oprichting van het samen werkingsverband PolderPride. Hierin zijn zestulpenbroeiers, uit voornamelijk Wester- koggenland, vertegenwoordigd en samen zetten zij hun product af. Met een herken bare eigen stijl en logo wordt er dagelijks geveild op de drie grootste bloemenveilin gen van Nederland. Anno 2014 broeit Poel Bloembollen 5,5 mil joen tulpen op jaarbasis. Naast de broers Peter en Louis zijn hun echtgenotes in deel tijd actief, alsmede drie vaste medewerkers, tien oproepkrachten en tussen de twintig en dertig scholieren die op zaterdag en het hoogseizoen komen werken in de bollen. Ticho Breuker Louis, vader Piet en Peter Poel voor het bedrijf aan de Zuiddijk. Rechts de kopmachine 2.0. 44

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2014 | | pagina 44