Koppen voor de laag weg. v.l.n.r. Henk Poel, Cor Hooiveld en Piet Poel. bollenbedrijf. Zoals eerder opgemerkt kwam in 1973 zoon Peter in het bedrijf, en met zijn komst werd begonnen met de broeierij. Vijf jaar later trad Louis toe. Er kwam een einde aan de samenwerking met Henk. Hij zette de vee- houderijtak voort. Door de op handen zijn de schaalvergroting zou de combinatie van bollen en koeien op organisatorische vlak te veel problemen geven. In datzelfde jaar kwam er een tweede kas en een koelcel bij, en kreeg het bedrijf een nieuwe naam: Fir ma P. Poel Zonen. De komst van Marcel in het bedrijf, in 1986, gaf deze naam nog extra betekenis. Het gaf Piet Poel de gelegenheid een stapje terug te doen en zijn aandeel aan Marcel over te dragen. In 1996 werd er opnieuw in de broeierij ge ïnvesteerd: eerst met de bouw van nog een kas en een plukhal, en twee jaar later met nog een kas. Ook werd er geld gestoken in weer een nieuwe innovatie: tulpen broeien op water. Beschadigingen aan een bol zijn invalspoor ten voor schimmels en kunnen het begin van een verrottingsproces zijn. Tenminste, zo dacht men altijd en dus daar voorzich tig mee omspringen is jarenlang het motto geweest. Totdat er begin jaren negentig iemand out of the box dacht en de bollen als het ware op prikkers (soort spijkerbed) plantte. De bollen, die in een met meststof fen verrijkt laagje water staan, blijken geen last van schimmelgroei te hebben, en het in deze omstandigheden bijzonder goed te doen. Inmiddels is bij Poel nu ruim 25 pro- Bak met 'prikkers' voor de broei op water. 43

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2014 | | pagina 43