Eilandspolderflora Met zoveel telers in De Rijp en omstreken zou je denken dat er sprake moet zijn ge weest van een flinke onderlinge concur rentie. Peter Poel vertelt:" Van concurrentie was geen sprake, eerder competitie. Met samenwerking bereik je meer, dit hebben wij daarom altijd hoog in het vaandel ge had". Die samenwerking kwam ook al vroeg tot uiting bij het organiseren van een eigen tentoonstelling. Samen met meester Alblas van de St. Jozefschool werd in 1962 de eer ste huisbroeitententoonstelling gehouden. De eerste tien jaar was het vooral huis- en schoolbroei, en werd de show in de St. Jo zefschool gehouden. Na tien jaar werd zaal Oudejans, in hartje De Rijp, de plaats waar eikjaar in februari een show, inmiddels om gedoopt tot 'De Eilandspolderflora', werd opgetuigd. kwaliteitsimpuls. Gaandeweg groeide de Eilandspolderflora uittoteen echt dorpsfes tijn, waaraan eigenlijk iedereen meedeed. Scholen, particulieren en bedrijven maak ten erelkjaarweereen kleurrijke show van. De show van 1994 is een onbetwist hoog tepunt te noemen. In dat jaar werd gevierd dat de tulp vierhonderd jaar geleden in de Leidse Hortus Botanicus werd geplant door Carolus Clusius. Aan de toen nog vele bloemenshows in Nederland de opdracht om dat thema te verbeelden. Een jury zou bepalen welke show dat het beste had ge daan. Van alle shows, waaronder ook hele grote als de Westfriese Flora en de Lente- tuin Breezand, streek de Eilandspolderflora met de hoogste eer: vierhonderd keer vijf gulden. 'Uitgestorven' soorten als Leen v/d Mark en iie de France op de Eilandspolderflora Aanvankelijk moest alles in huis worden ge broeid. Vanaf begin jaren negentig moch ten deelnemende bollenbedrijven ook de in de kas in bloei getrokken kisten met bollen inzetten. Dit gaf een Toen de achterzaal van Oudejans in 2003 tegen de vlakte ging, had het spektakel zich al naar sporthal De Oosterven verplaatst. Door een gebrek aan telers en draagvlak in het dorp, stierf de Eilandspolder flora in 2005 uiteinde lijk een zachte dood. 40

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2014 | | pagina 40