RAADHUISBERICHTEN En zo zijn we al weer juni, en heeft u num- mer2van ditjaarvooru liggen. In april hadden we de algemene leden vergadering - bezocht door 38 leden - die daar in staat werden gesteld 'hun zegje' te doen. Veel reacties uit de zaal toen voorzit ter Weyert de Boer het al dan niet voort zetten van de najaarslezing en de zomer avondwandeling aan de orde bracht. Dit met het oog op de matige bezoekersaan tallen van de laatste tijd. Ondanks dit laat ste blijken deze activiteiten toch hogelijk gewaardeerd door de leden, in ieder geval door hen die aanwezig waren op de ALV. Een goede suggestie uit de zaal was om e.e.a. onder de aandacht te brengen door middel van een e-mail, wat toch een snel lere en meer directere vorm van communi ceren is. Het bestuur gaat hier aan werken. De kascommissie was lovend over de ma nier waarop penningmeester Bertha van der Steen haar zaakjes wederom voor elkaar had. De voorgestelde contributie verhoging van één euro voor 2015, werd door de leden niet als onoverkomelijk er varen. Deze verhoging vloeit voort uit de verhoogde drukkosten van de Kroniek en de tarieven die 'tante Pos' hanteert om ons blad bij u in de bus te krijgen. Na de pauze was het de beurt aan Willem Baartse. In zijn met veel humor gebrachte lezing vertelde hij hoe zijn geboortedorp Markenbinnen in de loop de jaren is ver anderd van droom tot slaapdorp. Een en ander was goed opgebouwd en soms toe gespitst op De Rijp en omgeving, zodat het ook voor niet ingezetenen van Markenbin nen goed te volgen was. Veel reacties op de diverse artikelen in ons vorige nummer. Te beginnen met de voor plaat. Dhr. Booy wist ons te melden dat de foto, genomen vanaf de toren van West- Graftdijk, stamt van vóór 1934, en niet zoals het bijschrift stelde 'de jaren 40 of 50.' Het zoekplaatje leverde dusdanig veel reacties op dat een apart artikeltje mij wel op zijn plaats leek. U vindt dit op pagina 7. Ook voelde de redactie zich genoodzaakt een redactioneel stukje te wijden aan de twee ingezonden artikelen in de vorige Kroniek, van dhr. Fuchs en Hans Keuning. Als u het leest, snapt u waarom. In deze Kroniek een gevarieerd aanbod van artikelen. Fred Hoek heeft een artikel gewijd aan J.A. Leeghwater, die naast de Noord-Hollandse meren ook op het Duitse wad actief blijkt te zijn geweest. Naast de vaste rubrieken ook een artikel over vijftig jaar bollenteelt rond De Rijp, en stuk over een boerenbedrijf in de Starnmeer waar de tijd leekte hebben stilgestaan. Veel leesplezier....! Eric Berkhout 3

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2014 | | pagina 3