Naar een woning in Amsterdam- (oud) Zuid Ook wij kregen een huis aangeboden om dat we officieel bij mijn ouders inwoonden. De eerste keer in de Watergraafsmeer, om dat dit om verkapte inwoning bleekte gaan. Het tweede huis was een uitgewoond, leeg- gesloopt hok, ergens 3 hoog in Amsterdam- West. "Mooi niet"zeiden wij bij het inleveren van de sleutel. De ambtenaar sputterde te gen dat het dan wel 'erg moeilijk'zou gaan worden, maar na een week belde hij en thousiast op dat hij een pas gerenoveerd appartement voor ons had in de Willem Pas- stoorsstraat in Oud-Zuid. Nou, het viel ons niet tegen. Van binnen was het nieuw en het maakte deel uit van een buurt gebouwd in de Amsterdamse School-stijl. Ik was erg gecharmeerd van deze bouwstijl. Stijle dakhellingen, ramen met liggende roedeverdeling en apart met selwerk, zoals men deed met het afronden van de hoekhuizen. Veel grappige details, tot deuren en nummerbordjes toe. Ook in de Spaarndammerbuurt vind je nog zo'n buurtje met huizen als deze. De opzet van dit type bouw destijds was om de 'gewone man' meer kwaliteit van wonen te geven. Origineel was het, maar of de be woners dit ook zo beleefd hebben, blijft de vraag. In dit huis werd onze dochter Mischa gebo ren en zo werd zij een echte Amsterdamse. Er reden nog weinig auto's de straat was breed en op het middenplein met bomen kon ze lekker buiten spelen. We gaan naar buiten... Na 8 jaar hadden we het wel gehad in Oud- Zuid op een etage, en zochten we naar een koophuis. Het liefst buiten Amsterdam, Ik werkte inmiddels voor mezelf als ontwer per en had de zolder ingericht als een stu dio, waar ik goed uit de voeten kon. Inmid dels waren we aardig gewend geraakt aan De Rijp en woonden er met plezier. Tot zover..... LucPostma. Hiermee eindigt het verhaal nog niet. In de volgende Kroniek gaan we weer verder Maarten Michielshof in De Rijp in aanbouw. 7972 meer frisse lucht en ruimte. Zo kon het ge beuren dat wij door De Rijp lopend, oog in oog kwamen te staan met een groot bord dat vertelde dat hier'Type Landhuizen'wer den gebouwd. In de verkoopkeet bekeken we de tekeningen van de nog te bouwen huizen. Het zag er vrij riant uit: diepe huizen, veel ruimte, aparte keuken, en boven 3 slaapka mers en een grote zolder. We hoefden niet lang na te denken en kochten dit huis op het Marten Michielshof. Het bleken, buiten de gehorigheid, prima leefhuizen te zijn en voor 1972 aardig van stijl. Grote raamvlakken tot op de grond, de 'hosjes' en de muurtjes met opgelegde balken. Jammer is/was dat de huizen wel erg dicht bij elkaar stonden. In eerdere plannen was dat niet zo, maar om dat er goed op verdiend moest worden zijn er een aantal huizen bijgetekend. Voor mijn ouders vonden we in 1974 een huis aan het Noordeinde van Grootschermer. Een oud winkelpand dat we deels opgeknapt heb ben, zodat ze ook weer lekker buiten kon den wonen, en niet ver van ons vandaan. 55

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2014 | | pagina 55