wat door schepen overboord gegooid was. We vervoerden het op zelfgebouwde karretjes naar een braakliggend ter rein bij De Breek, en bouwden dat het een lieve lust was. We had den ook altijd wel een gammel bootje, goed verstopt in de dikke rietkragen. Vreselijk spannend, midden op het water, en maar ho zen.... 's Zomers gingen we naar de Oranjesluizen, vooral in het weekend. We keken dan naar het gestuntel van de men sen met hun plezier vaartuigen, tijdens het schutten. Dat was echt een volksvermaak, arme mensen... La ter maakten we fietstochten naar Ransdorp, Holysloot en Durgerdam en zwommen dan in het IJssel- of Kinselermeer. Thuis hoefde ik niet zo veel te doen, behal ve zware en lastige klusjes als de teil koud water op het 2 pits gastoestel te tillen. Als het heet was moest het weer overgegoten worden in een grotere teil, op een wasbok met wringer. Later huurde mijn moeder een Hoover wasmachine, die thuisbezorgd werd voor één dag. Veel meer dan heen en weer draaien deed die machine overigens niet, maat dat gedoe met een wasbord was verleden tijd. De was kwam er wel drijfnat uit en moest alsnog door de wringer. Zo dra mijn moeder klaar was met de Hoover brachten wij hem naar mijn tante in de Wognumstraat, waar de Hoover-man hem later weer ophaalde. Ik kom nog graag in Nieuwendam, al is er het nodige verpest door de uitbreiding. Ik De Buikslotermeerdijk vóór de sloopLinks de 2 onder 1 kap. 'doe'dan ook altijd op de Nieuwendammer- dijkeen kop koffie, bij café"Het Sluisje", waar ook het Nieuwendammer bootje afmeerde. Aan de andere kant van de sluis zat vroeger bakkerij'De Duivenkater, beroemd door het zoete brood, dat zijn specialiteit was. Buikslotermeerdijk Ons huis bleek op een gegeven moment te klein te worden. Mijn broer en ik deelden een kleine slaapkamer en dus verhuisden we naar de Buikslotermeerdijk, naar een 2 onder 1 kapwoning, uit vermoedelijk, de 30- er jaren. Hier hadden we veel meer ruimte: voor- en achterkamer, een grote en 2 wat kleinere slaapkamers en een flinke, gezellige keuken. Beneden was de kelder en tuin, die 53

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2014 | | pagina 53