TENTOONSTELLING Baarden, Traan en Blubber. Een interessant deel van de 'Walviscollectie'van het Zuiderzeemuseum is onlangs door het Scheepvaartmuseum aan ons overgedragen. Het is dus een uitgelezen kans om nu een grote walvistentoonstelling te organiseren; een evenement voor een breed publiek. Wij verwachten in het jaar van het koninklijk bezoek aan De Rijp een flinke toeloop van toeristen naar ons dorp, die met deze tentoonstelling in 't Houten Huis gelokt worden. De tentoonstelling loopt van 13 april tot 12 oktober 2014. Om de schoolgaande jeugd kennis te laten maken met hun eigen geschiedenis en de materiële en immateriële sporen daarvan, wordt een educatief programma uitgewerkt in drie niveaus. Wat hebben baarden, traan en blubber met walvissen te maken? Hoe gaan we tegenwoordig om met de walvisvaart? Het educatieprogramma voor de basisscholen in onze regio loopt van half april tot de schoolvakantie. Het duurzame spelmateriaal zal ook in de vakantieperiode voor de jeug dige bezoekers beschikbaar zijn. Nieuw aanwinst en boek in de museumbibliotheek Gissingen, gebeurtenissen. 15e dichtbundel van Hans Tentije Deze dichtbundel is eind vorig jaar verschenen bij uitgeverij De Harmonie. De Rijper dichter Hans Tentije (Hans Kramer) neemt je met zijn gedichten verhalend mee. Een kleine passage: de vroege dageraad had nog geen druppel dauw van zich afgeschud toen we, van vers pleepapier voorzien, het dorp weer verlieten en een kerkje passeerden dat, gotisch en achter bomen schuilgaand, zich haast leek Sc II EVE NINUEN te schamen voor zijn vele, door de eeuwen heen als terloops vergaarde zerken. Geschiedenis van Scheveningen deel 1 vroegste tijd tot 1875 Door medewerking vanuit ons museum hebben we deel 1 voor onze bibliotheek ontvangen. De walvisvaart uit De Rijp wordt genoemd, met name de doopsgezinde vissers, die zich vergeleken met de vissende discipelen van Jezus. Het boek is uitgegeven door Walburg pers, prachtig uitgevoerd met kaarten, prenten en natuurlijk schilderwerken van de Haagse school. 50

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2014 | | pagina 50