DE DIGITALE HOEK Of we het nu willen of niet, maar computers en Internet gaan een steeds grotere rol spelen in ons dagelijks leven. Vooral de wat oudere lezer vindt zich 'te oud voor dat nieuwerwetse gedoe' of heeft niet eens een computer. Als dat het geval is, dan kunt u deze rubriek met een gerust hart terzijde leggen. Maar staat u hier wel positief tegenover, dan willen wij van 'De Kroniek' u graag een beetje op weg helpen. Dus heeft u wél een computer én toegang tot het internet, dan staan hieronder enkele links om op interessante websites te komen. In de Starnmeer heeft Martijn Jongens het initiatief genomen voor de website www. Starn.nl. Een mooi vormgeven site met veel informatie en oude foto's van deze polder. Hij gaat in op de ontginning van de polder, het bestuur en er zijn veel afbeeldingen te vinden de boerderijen in dit gebied. De moeite waard, al moet er wel soms wat geduld uitgeoefend worden omdat de pagina's wat traag laden. Ook zit er niet onder elke 'knop'een item. Ook te vinden door in de zoekmachine starn starnmeer in te voeren. Onderstaande tekst is van de website www.oneindignoordholland.nl of www.onh. nl geplukt. Dit simpelweg omdat wij zelf niet beter kunnen verwoorden wat u bij het bezoeken van deze website te wachten staat. Zeer de moeite waard! Oneindig Noord-Holland is een alsmaar groeiend platform van verhalen over het rijke ver leden van Noord-Holland. Geschreven verhalen, maar ook beelden, video's en geluidsfrag menten. Oneindig Noord-Holland verbindt verhalen achter gebeurtenissen in de geschie denis, mensen, plekken en monumenten, met collecties van musea, archieven en culturele instellingen. Oneindig Noord-Holland brengt het rijke verleden van Noord-Holland tot le ven en slaat een brug tussen vroeger en nu. Zeer geslaagd is ook de virtuele tour die gemaakt kan worden door de Grote Kerk van De Rijp. Het mooie aan deze site is dat hier met zogenaamd 360 graden beelden gewerkt is. Het is zo mooi gedaan, alsof je zelf in de kerk staat. Aanklikbare infopun- ten, aangegeven met een cirkel met daarin een iverschaffen extra informatie over bepaalde items in de kerk. Het adres is: www.pro4pics.com/virtual_tour/Grote_Kerk/ virtual_tour.html. In de zoekmachine grote kerk De Rijp intypen is ook een mogelijk heid. 4

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2014 | | pagina 4