Bulletin van het Museum "In 't Houten Huis" Van de voorzitter, De fusie van de Gemeente Graft- De Rijp met Alkmaar krijgt ook op ander gebied vorm. In 2009, met de komst van de nieu we Friesebrug in Alkmaar, werd er ook een nieuw kunstwerk geplaatst: De Dui- venwagen,van kunstenares Marte Röling. Een bijzonder kunstwerk van een gepre zen kunstenares. Het kunstwerk is echter een aantal keren zwaar beschadigd door vandalen, en vo rig jaar besloot de gemeente Alkmaar om de 23 gouden duiven van het kunstwerk uit te laten vliegen over Alkmaar, Scher mer en Graft - De Rijp. Alle inwoners kon den kiezen naar welke locatie de duiven 'uitvlogen'. Dat leverde o.a. plaatsen op als Stadsboerderij De Hout, de Accijnstoren, het Stadhuis van Alkmaar, het Stedelijk Museum Alkmaar, het Waaggebouw en de carillons van Koedijk en Oudorp. Voor Graft - De Rijp is de keuze gevallen op het nieuwe gezondheidscentrum, en ons Mu seum. Vanaf de binnenplaats is de permanent neergestreken gouden duif te zien. Vanuit het museum zijn wij ons aan het voorbereiden op Koningsdag op 26 april 2014. Dan komen er tien leden van de Ko ninklijke familie naar De Rijp en worden zij in de oude kern van het dorp ontvan gen. Hoewel het definitieve programma en de wandelroute van de Koninklijke fa milie nog niet bekend is, betekent het wel dat er op die dag veel aandacht is voor ons mooie dorp. Van bezoekers, maar ook van de radio en tv. Voor ons een uitstekende gelegenheid om ons museum te promoten, zodat men op die dag, maar hopelijk ook daarna, de weg naar het museum weet te vinden. Wij zijn een intensievere samenwerking met de nieuwe Schermer Molen Stichting gestart, met onze burgemeester Ria Oos- terop als voorzitter. Ons museum en de Schermer Molen Stichting hebben naar elkaar toe een complementaire rol voor het 'buitenge bied van de nieuwe gemeente Alkmaar'. Het delen van expertise en ervaringen en het intensiever samenwerken bij o.a. ten toonstellingen, gaat voor onze bezoekers een dagje uit in dit gebied nog aantrek kelijker maken. Met de gemeente Schermer zijn wij sa men met de Oudheidkundige Vereniging, in gesprek hoe de 'historische collectie' het beste kan worden bewaard. Naast deze roerende goederen hebben wij ook onze zorgen uitgesproken voor het be houd en beheer van het bodemarchief. Specifiek in de Eilandspolder, maar ook daarbuiten, behoren o.a. voormalige mo lenplaatsen ongeschonden te blijven. Het weekeinde in november, waarbij be zoekers (oude) boeken konden kopen en waar ook de mogelijkheid was voorwer pen te laten determineren en taxeren, was een succes. Daarom hebben wij besloten om de ruim te voor de verkoop van gebruikte boeken fors uit te breiden. Voor u misschien reden om ons museum regelmatig(er) te bezoeken. Aldert Pi Ikes

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2014 | | pagina 48