RAADHUISBERICHTEN Terwijl ik dit schrijf vliegen de vuurpijlen nog om je oren en zijnde beste wensen' nog helemaal actueel, echter, als u dit leest gaan we al richting lente. Een beste wensen van onze kant voelt dan ook een beetje als mosterd na de maaltijd. We kij ken alweer vooruit, want daar ligt weer een 'vers'jaar. In het voorwoord van de vorige Kroniek hebben we het er over gehad om de Kro niek voortaan (gedeeltelijk) in kleur te laten verschijnen. Zoals u ziet aan wat u in handen heeft, is dit niet helemaal ge lukt, of helemaal niet, zou je ook kunnen zeggen. Om uit de kosten te komen zou de contributie op jaarbasis toch wel 2 a 3 euro omhoog moeten, en omdat we er onvoldoende zicht op hebben hoe dit bij onze leden gaat vallen, hebben we van het bestuur uit besloten dit even in de ijskast te zetten. Wellicht komt er dit jaar een onderzoek onder de leden om te kij ken of hier behoefte aan is. Waar zeker behoefte aan is, is dat u mas saal naar onze Algemene Ledenvergade ring 2014 komt. Op woensdag 16 april is het weer zover. Bij deze Kroniek vindt u ook het programma voor die avond en hierin kunt u ooklezen over Willem Baart- se, onze gastspreker, die een lezing over Markenbinnen gaat houden. Het vindt plaats in het Rijperhuis en uw aanwezig heid wordt zeer op prijs gesteld. Nog even de oplossing van de Zoek- plaatjes: Foto 1 was de schuur van Aldert van Petten aan het Oosteinde 40. Foto 2 was Oosteinde 26, en foto 3 was Rech- testraat 66. Onder andere Co Spekken, Dirkjan Nat, Siem Zomerdijk, Paul Schou ten en Jan Klous kwamen met de goede oplossing. Deze keer weer drie nieuwe raadsels. Wat kunt u deze keer verwachten in ons periodiek? Leo den Engelse, hoofd van het fotoarchief van het Rijpermuseum, heeft even stevig uitgepakt. Naar aan leiding van de aankoop van een zilveren tabaksdoos met de afbeelding van een molen, heeft hij een uitgebreid artikel geschreven. Dit gaat over de opkomst en ondergang van (de op de tabaksdoos afgebeelde) molen De Drie Gebroeders, die langs het water van de Vuile Graft in West-Graftdijk stond. Even verderop geeft Leo - net als ieder jaar - ook verslag van de stand van zaken m.b.t. het foto archief. Verder de vaste rubrieken die u van ons gewend bent, met dit verschil dat de ru briek'Zo ging dat' voortborduurt op het fenomeen schoolmelk. Dhr. Fuchs uit Lis- se stuurde ons een oorlogsherinnering, en ook Hans Keuning deed van zich spre ken over datzelfde onderwerp. Als laatste is ondergetekende op de Rijpertoren ge weest; een verslag van deze barre tocht op pagina 24. Hij is weer voor u. Wij hebben onze hele ziel en zaligheid er weer ingestopt en hopen dat het uw goedkeuring weg kan dragen. Voor vragen/opmerkingen zijn we altijd bereikbaar via de op pagina 2 vermelde contactgegevens. Eric Berkhout 3

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2014 | | pagina 3