Uitzicht naar het zuidwesten. De IJmond met de Hoogovens. exemplaar De schubleitjes van nu lijken wel nieuw, ze glanzen in de zon en er is geen naam te bekennen. Het geheel ziet er prachtig uit, onberispelijk bijna. Weer naar beneden Na nog een paar rondjes op de omloop stap ik naar binnen om weer af te dalen. Op de balustrade vlak boven de entree ontmoet ik Joke Landman, een van de kerkwachten. Zij heeft me binnengelaten en gaat me nu ook weer uitgeleide doen. We kijken de kerk in en ik vraag me verbaasd af waarom deze niet open is voor de toeristen, er lopen er buiten genoeg heb ik net gezien. Ik blijk een heikel punt te hebben aangesneden. De kerk is geopend van mei tot en met sep tember, maar er is een nijpend tekort aan vrijwilligers. Ze ver telt: "Maandag zijn we sowieso gesloten, maar helaas hebben we daar de dinsdag bij moeten doen". Ikvraag haar hoe een en ander in z'n werk gaat. "Wezijn met een enthousiaste groep en doen di t bij toerbeurt. Elke vrijwil liger doet één middag in de veer tien dagen, van 13.00 tot 16.30". Op mijn vraag of je lid moet zijn van de hervormde ge meenschap antwoordt ze ont kennend, "enthousiasme en liefde voor ons cultureel erfgoed, is het enige wat wij vragen. Als je toch aan het schrijven bent, schrijf maar op: vrijwilligers zijn van harte welkom en kun nen zich aanmelden bij Joke Landman op te lefoonnummer 0299 671778". Als ze me uitlaat, staat er een toerist op de stoep die vraagt of hij naar binnen mag.Ter wijl ik m'n fiets pak, zie ik hoe ze hem teleur moet stellen. Zonde eigenlijk. Op de toren mogen we al niet meer, en met een beetje pech kunnen we straks door gebrek aan vrijwilligers ook niet meer fn de kerk. Dat kunnen we toch niet laten gebeuren..? Eric Berkhout De sleutel tot de toren. (fotoThea Kolsteeg) 28

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2014 | | pagina 28