In 1951 zijn de houtloodsen door Jan Pilkes gesloopt. De poeren waarop de houtlood sen stonden vormden jarenlang storende obstakels bij het hooien van het land. Mo menteel is hiervan niets meer terug te vin den en is het weer verworden tot rietland. Sinds 1986 is het in bezit van Stichting Noord-Hollands Landschap. De 200 nummers ontstonden bij de her verkaveling van sectie G nummers 118 en het daarin opgesloten kaveltje 119. Op het laatstgenoemde perceeltje stond het rechthuisje (kad. G 119) dat later is verplaatst naar de achterzijde van het raadhuis. In 1933 kocht hij een bouwter rein De plek waarde houthandel was gevestigd. Waar woonde Jacob Heinis ondertussen? Na zijn huwelijk ging hij wonen aan de noordzijde van de Veersloot, huidig adres Noordeinde 15. De 'houtwerker'/koopman Jacob Heinis kocht het huis, erf en garage in 1908. In 1917 kocht hij samen met zijn zwa ger Jan Rus, vier aangrenzende percelen: Kadastraal G120, hooi-en rietland; Kadastraal G212, huis en erf; Kadastraal, G 224, huis en hooiland; Kadastraal G 240, huis en erf. Dorpsstraat A 51a (huidige Noordeinde 11) en het jaar daarop het naastliggende huis, garage en erf. Eerdergenoemde zwager Jan Rus bouwde op het bouwterrein in 1932 een nieuw huis in Amsterdamse Stijl. Een jaar later verhuisde Jacob naar zijn nieuwe woning en verkocht zijn naast gelegen, tijdelijke woonhuis. Na de dood van het echtpaar is het nieuwe huis aan gekocht door Jan Zee. In 1929 had Jacob de landbouwer Dirk

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2013 | | pagina 9