DE DIGITALE HOEK Of we het nu willen of niet, maar computers en Internet gaan een steeds grotere rol spelen in ons dagelijks leven. Vooral de wat oudere lezer vindt zich 'te oud voor dat nieuwerwetse gedoe' of heeft niet eens een computer. Als dat het geval is, dan kunt u deze rubriek met een gerust hart terzijde leggen. Maar staat u hier wel positief tegenover, dan willen wij van 'De Kroniek'u graag een beetje op weg helpen. Dus heeft u wél een computer én toegang tot het internet, dan staan hieronder enkele links om op interessante websites te komen. Flickr.com is een website waar amateurfotografen hun kiekjes kunnen delen met an deren. Oud-Rijper Karei Willem Spanjer deed dat ook, en enkele van zijn oude foto's van De Rijp zijn te bewonderen op de hier volgende link: http://www.flickr.com/photos/kwspanjer/8348579143/ Makkelijker is echter om kwspanjerflickr De Rijp in te typen in de zoekmachine. Wie even verder kijkt ziet nog veel meer foto's van hem, o.a. vanaf de Rijpertoren, maar ook van omliggende plaatsen. Op Facebook heeft iemand een initiatief genomen dat heet: Herinner je Schermerhorn. Op deze site staan veel oude foto's van gebouwen en (verdwenen) winkeltjes in Scher merhorn en ook groepsfoto's uit de jaren zeventig. Door het bovengenoemde, vetge drukte in te typen, komt u op deze site. Om e.e.a. te bekijken is een Facebook-account niet noodzakelijk. Ook een interessante website is die van Museum in 't Houten Huis, museum voor het Schermereiland. Veel foto's op deze site, vooral van West-Graftdijk. Drijvende kracht ach ter deze site is Leo den Engelse. Bij veel afbeeldingen geeft hij een uitgebreide beschrij ving, wat het geheel tot een boeiende site maakt. Interactief ook door de oproepen te helpen bij het herkennen van sommige afbeeldingen www.historischschermereiland.nl Als laatste: www.vertelhetmaarinderijp.nl Op de site zelf staat er dan nog heel slinks'...in Graft weten ze het al'achter. Leuke initia tief met ook hier oproepen om mee te werken en de site uit te breiden. Daar lijkt, gezien de reacties en de laatste keer dat e.e.a. is bijgewerkt, overigens niet veel animo voor. Wel veel oude foto's die de moeite van het bekijken waard zijn. 5

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2013 | | pagina 5