'Hier kan ik ademen', Portretten uit de Schermer. 'Hier kan ik ademen'is een boek met foto's en verhalen van bewoners uit de Scher mer. Er woont een bonte verzameling van mensen in de gemeente Schermer: boeren en buitenlui, jong en oud, geboren en ge togen, of import vanuit de stad. Met elkaar vormen zij de huidige Schermerbevolking. Wat houdt deze inwoners van de dorpen, dijken en polder bezig? Hoe ziet hun leven er uit binnen de grenzen van de gemeente Schermer? Wat bindt hen aan de polder, en hoe kijken ze tegen de veranderingen aan? Om daar zicht op te krijgen, zijn - in de periode van 2004 tot 2008 - diverse bewoners benaderd voor hun portret. De fotograaf is langs geweest en heeft foto's van hen gemaakt, en de schrijfster heeft naar aanleiding van interviews de teksten gemaakt. Bij de een is het levensverhaal vastgelegd, bij de ander een facet uit het leven; een bijzondere liefhebberij, levens stijl of woonplek. Een selectie van onge veer 35 portretten staat in het boek. 'Hier kan ik ademen'is voor 77,50 te koop in de museumwinkel. De museumwinkel Het winkelassortiment heeft aantrekkelijke artikelen om cadeau te geven, waaronder een vitrine die geheel aangevuld is met o.a. nieuwe replica's van 16de - en 17de eeuwse majolica, o.a. tegeltjes, bordjes, schaaltjes en blakers. Maar ook nagemaakt 17de - en 18de rood- en slibaardewerk. De prijzen van de replica's variëren tussen de 2,50 en 70. Er zijn boeken voor groot en klein, brochures, prentbriefkaarten, nostalgisch speelgoed en andere kleine hebbedingetjes. 55

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2013 | | pagina 55