Nieuw boek in de museumbibliotheek Polderlands Glossarium van waterstaatstermen Nederland is en polderland en volgens velen hèt Polderland bij uitstek. Al minstens 900 jaar heb ben dijkwerkers, baggeraars, molenbouwers en andere poldergasten, geploeterd voor het leven en overleven met het water. Daarnaast voerden zij ook strijd tegen de zee en de grote rivieren, maakten die rivieren bevaarbaar, legden kanalen en andere vaarwegen aan, en putten zich uit in landaanwinningen en vervening. Het polderwerk heeft niet alleen een schat aan kennis en ervaring opgeleverd, maar ook zijn ei gen taal: Het'Polderlands'. De Vereniging voor Waterstaatsgeschiedenis heeft in 1989 het initiatief genomen tot de sa menstelling van het woordenboek voor het Pol derlands. Na bijna twintig jaar noeste arbeid heeft een werkgroep, bestaande uit ervaren onderzoekers op het terrein van de poldergeschiedenis, het woordenboek klaar. Vijfen vijftighonderd woorden zijn geselecteerd en van een definitie voorzien. Het resultaat mag er zijn, een degelijk en mooi uitgevoerd stuk poldergereedschap. Onmisbaar voor wie wil we ten waar het in ons polderland om gaat. Het boek ligt ter inzage in de museumbibliotheek en is tevens voor 79,50 te koop in de museum winkel Dagboek 1943 -1948 Vriendschap, van Henriëtte M.C. Put. Henriëtte Put is geboren op 1 september 1925 in De Rijp uit een Friese vader en een Amsterdamse moeder. Zij is de tweede dochter in een gezin van vier meisjes en zeven jongens. Van februari 1943 tot einde 1947 schreef Henriëtte dit dagboek. Haar dagboek verteld over het leven gedurende de oorlogsjaren en de ervaringen van een jonge vrouw. Het Dagboek is voor €25,00 te koop in de museumwinkel. 54

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2013 | | pagina 54