CHRONYKE EEN NIEUWE worden bezorgd. Dat eerste nummer kon pas in december (1982, jawel...) bij onze leden worden afgeleverd. Dat was ik, toen maals nog werkzaam aan de krant uit Pur- merend, wel anders gewend. Als bijvoorbeeld de gemeenteraad jjtf van Graft-De Rijp py op donderdag avond vergaderde (soms tot na 12.00 uur 's nachts, door de inbreng van "Redt De Rijp"), schreef ik nog in de nachtelijke uren mijn raads- verslag, bezorgde het per auto aan het kantoor in Purmerend zo dat de abonnees het de volgende dag in afgedrukte vorm onder ogen kregen, met al het andere nieuws uit Waterland en om- geving. Vandaar dat ik vond dat onze Chronyke wel wat sneller "van de pers" kon. Al gauw hoefden bijdragen van links en rechts niet meer bij "Onze Joep" te worden aangele verd. Ze konden via mijn eigen brievenbus en via mijn eigen schrijfmachine worden verwerkt. Wie het stencilwerk verzorgde weet ik niet meer, maar ook dat veran derde na enige tijd. Joep hield door om standigheden op met het secretariaat. Ik nam het van haar over en stencilen hoefde ook niet meer. Dankzij mevrouw De Jong- Meijer kon ik gebruik maken van de offset machine in het oude gemeentehuis. Ge meentebode Arie Kruiswijk leidde me op tot offset-drukker. Vervolg van dit nieuwe hoofdstuk in ons verenigingsbestaan was dat de gemeente de offsetmachine als "te oud" van de hand deed en overdroeg aan....onze vereniging! De machine ver huisde naar het raadhuis van Graft. De zolder ervan veranderde, mede door mijn hand, in donkere kamer an nex drukkerij en pa piermagazijn. Ik was voortaan, al enige tijd niet meer aan de krant verbonden, zelfstandig redac teur, offsetplaten- maker, offsetdrukker en papierinkoper op de zolder van het historische raad huis. Tezamen met enige behulpzame (bestuurs)leden ook nog vouwer en niet jesverwerker om onze kwartaaluitga ven rijp te maken voor distributie onder de leden. Aan dat laatste besteedde ik ook een aantal autokilometers in de buitenwij ken. Met als enige inzet en doel: ons blad zo vlug en zo geregeld mogelijk onder de leden en belangstellenden brengen. De laatste paar jaren had ik intussen as sistentie gekregen bij het drukken en zo. Guus Collewijn leverde die technische ver sterking op de raadhuiszolder. Ik hoefde hem niets uit te leggen van het drukkers- werk. Integendeel, ik leerde nog wat van hèm, want hij kwam uit het drukkersvak en zag kans de oude machine nog wat bij te stellen, zodat die nog een jaartje langer mee kon.Tijdens mijn "alleenheerschappij" 47

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2013 | | pagina 47