Het DUURDE ZO LANG.... Nadat begin 1982 vol enthousiasme was besloten tot oprichting van onze oudheid kundige vereniging, was Jan Oldenburg degene die, in korte tijd, al wervend ruim tweehonderd leden bij elkaar sprokkelde. Volgende actie was de eerste bestuursver gadering waarin werd besloten een eigen verenigingsblad op stapel te zetten. Se cretaresse Joep Zonneveld was bereid de kopij voor het blad te verzamelen en door te sturen naar een dame in West-Graftdijk, die bereid was een en ander via de schrijf machine op stencil te zetten, waarna het op de stencilmachine (van wie?) tot onze eerste uitgave zou worden vermenigvul digd. Helga Danner leverde de eerste histori sche bijdrage, over de waterstaatkundige geschiedenis van het Schermereiland. Een artikel van drs. W.A. Fasel in het gemeen tearchiefvan Graft, behandelde de koren molen De Haan en de hennepkloppermo- lens De Eend, De Hoop en De Jonker, allen te Graft. Voorzitter C.A.Regensburg opende het blad met de herinnering aan Leeghwater's "Kleine Chronyke", waaraan we de naam van ons blad "Een Nieuwe Chronyke" (be dacht door Cees Eyking, meen ik) ontleen den. Ikzelf schreef een historische verhan deling over het bestaan en het einde van het doopsgezinde kerkje in West-Graftdijk, en nog enkele kleine stukjes over de ge dichten van Jannie Kostelijk-Bom en de schrijverij van Andrie Tol, alias Lota. Die twee stukjes waren eigenlijk een onder steuning van de voorlopige redactie, in houdende een oproep aan de lezers ook zelfvan tijd tot tijd een schriftelijke bijdra ge aan het blad te leveren. Ik heb lang uitgekeken naar de verschij ning van het eerste nummer van de eerste jaargang, waarin dit alles bij de leden kon

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2013 | | pagina 46