in Stichting Rijper Museum "In 't Houten Huis". Voor het oprichten van de nieuwe histo rische vereniging werd in november 1977 een vergadering van donateurs belegd in "De Witte Ezel". Daarin werd aan de 30 op gekomen belangstellenden uitgelegd wat de bedoeling was: een oudheidkundige vereniging oprichten die zich zou bezig houden met bestuderen van de historie van het Schermeiland en zijn dorpen. Volgende fase was dat de heren Cees Mol, Hans Geusebroek en Jaap Berkhout zich beschikbaar stelden ter voorbereiding van statuten en een kennismakingsavond. Die volgde op 14 februari 1978 in "De Mieuw- ijdt". De toeloop van leden was het volgen de succes, en wel zo groot dat de eerste geplande algemene vergadering in zaal Oudejans diende te worden gehouden om allen plaats te kunnen bieden. Het was een start met ruim tweehonderd leden! Volgende stap: de eerste bestuursverga dering, waarin werd besloten tot instelling van werkgroepen, zoals een archeologische graafploeg, een knipseldienst, een foto werkgroep, een inventarisatiegroep voor de Grafter zerkenvloer, een documentatie- groep. Al spoedig volgde ook een restau- ratiegroep voor de bodemvondsten, waar voor na enige tijd de bovenverdieping van het Grafter raadhuis beschikbaar kwam. Kortom, de jonge vereniging groeide en bloeide, mede dankzij het eigen orgaan dat als "Een Nieuwe Chronyke" het licht zag en inmiddels zijn 30e jaargang beleeft. Tussentijds onderging de OHV ook een forse groeistuip doordat tijdens een cam pagne het aantal leden boven de 600 uit steeg. Met name de gemeente Schermer met Schermerhorn leverde een belangrijk aandeel in die winst, met ook weer eigen werkgroepen. En verder waren de jaarlijkse excursies naar elders, de zomeravondwan delingen met uitleg in de eigen dorpen, en niet te vergeten de jaarvergaderingen met interessante lezingen. En natuurlijk de re gelmatige tentoonstellingen in het aan de Tuingracht groter gegroeide museum "In 't Houten Huis" en de aanverwante vaartoch ten met de"Maria Lijntje". Dat hopen we allemaal zo te doen voortbe staan, tot meerdere glorie van de roemrijke historie van het Schermereiland en omge ving! CorBooy Het bestuur in 20T3

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2013 | | pagina 45