RAAD HUIS BERICHTEN Voor u ligt de laatste Kroniek van dit jaar. Een bijzondere Kroniek om ook een bij zonder jaar af te sluiten. Een jaar waarin de OHV35 jaar bestaat, en waarin we heb ben stilgestaan bij het 400-jarig bestaan van het Grafter raadhuis, in de vorm van een boek. Als toetje een gekleurde voor plaat. Wat vindt u ervan? Eerlijkheidshal ve moet erbij gezegd worden dat het hier een cadeautje van onze huisdrukker Print Productions betreft. U kent allemaal het spreekwoord: Waar gehakt wordt, vallen spaanders. Op de re dactie is het is niet altijd Hosanna In Den Hoge. Neem nou enkele foto's uit de vo rige Kroniek. De voorplaat was kwalitatief al niet om over naar huis te schrijven en dan zwijgen we nog maar over de foto van Spijkerboor op pagina 37. Foto's moeten, voor ze worden afgedrukt, in een bepaald formaat worden omgezet, en zonder u te willen vermoeien met allerlei technische details, bleek dat dit niet met alle foto's was gebeurd. Dit was aan de aandacht van de redactie ontsnapt, maar ook aan die van de drukker, ons vangnet. Vandaar dit'goedmakertje'in kleur. Er stond overigens ook nog een fout in, maar die is geheel voor rekening van on dergetekende. Bij de foto van de Klater- buurt staat, dat wat ooit de kaasfabriek was, nu gebruikt wordt door het trans portbedrijf als schuur. Dit klopt niet. De voormalige kaasfabriek staat bij boer Visser op het erf en is onderdeel van zijn bedrijf. Nog even terugkomend op het'kleuren- verhaal'. Het bestuur is in onderhandeling met eerdergenoemde drukker om De Kroniek vanaf volgend jaar in full-color uit te laten komen, maar dit is qua kosten nog een puzzel. Wordt vervolgd Blij verrast waren wij door de vele reac ties m.b.t. Het Zoekplaatje. Veel goede inzendingen van o.a. mevrouw Nat, Ma- riëtte Duinmaijer, Piet Ent, Cees Verdonk, Martien Verkerk en Co Spekken. Even voor de statistieken: Foto 1 was Oost einde 18. Foto 2 was Kralingergracht 1 en foto 3 Oosteinde 32. Deze keer weer drie nieuwe raadsels. Wat kunt u verder verwachten in deze Kroniek? Fred Hoek heeft een uitgebreid artikel geschreven over houthandel Hei nis in Grootschermer. Hij had het er maar druk mee, want ook de verslagen over het jaarlijkse uitje en de najaarslezing zijn van zijn hand. Deze laatste was 23 okto ber jongstleden in De Rijper Eilanden, en helaas konden we ons niet verheugen in een grote opkomst. In de algemene le denvergadering van april 2014 zullen we de leden eens raadplegen in hoeverre wij hiermee nog in een behoefte voorzien. Ondergetekende heeft zich verdiept in de historie van het pand aan de Grote Dam no.1, en de redactie was ingenomen met het feit dat ons erelid Cor Booy ook weer een bijdrage wilde leveren. De Kro niek telt dit jaar op de kop af dertig len tes, en in zijn artikel beschrijft hij hoe de oprichting van de OHV en de 'geboorte' van de Kroniek, (toen nog een Nieuwe Chronyke) tot stand kwamen. Let u nog even op het bericht in het ka- 3

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2013 | | pagina 3