Hij nam zitting in het kerkbestuur, dom pelde zich in het Rijper verenigingsleven en was jarenlang actief lid van toneelver eniging Benedictus. Langzamerhand werd het huis aangepast aan de eisen van die tijd. Aan de achter kant liep nog een dwarsslootje richting de Kerkesteeg. De plee op de rand van dat slootje verdween. Het slootje zelf trou wens ook, en de oude, gammele kapberg, die jarenlang beeldbepalend was geweest, ging tegen de grond. Binnen kwamen een keuken en wc, en op het vrijgekomen ach tererf verrees een schuur. Toch rijst het vermoeden dat Willem de Wit wel een beetje in zijn maag zat met dat grote, onderhoudeisende pand. Hal verwege de jaren vijftig bood hij het Henk, de één na jongste zoon van Hoek, te koop aan. Vijfduizend gulden moest het opbren gen. Henk bedankte voor de eer. In november 1970 overleed de oude Hoek aan longemfyseem. Het jarenlange roken had zijn tol geëist en omdat alle kinderen al waren uitgevlogen, bleef zijn weduwe alleen achter in het huis Dit ging zo door tot de tweede helft van de jaren zeventig. Toen ging ze naar een aanleunwoning in Graft, alwaar ze in 1980 overleed. De grote verbouwing van 1978 Oud huurbaas Willem de Wit overleed in september 1978 op 82-jarige leeftijd, maar had acht jaar eerder, rond het overlijden van Herman Hoek, het huis al overgedaan aan Gervinus Gerla- chus Schipper, beter bekend als 'Thijs'Schipper ofDe Kleurma- ker'. Een bekende, kleurrijke Rij per en dorpscineast, waar later op bedrijventerrein De Volger, een straat naar is genoemd. Gervien Schipper woonde aan de Rechtestraat no. 100, rechts van het huidige eetcafé van Ou- dejans. Hier was hij begin jaren zestig, samen met zijn vrouw Jo- pie Bakker ingetrokken, na eerst een aantal jaren aan Tuingracht te hebben gewoond. Schippers Stilleven vanaf de Rijpsloot. Begin jaren zestig.

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2013 | | pagina 30