Ui Molenaarsknecht P. Aardebei kijkt of het goed gaat. welke vijfjaar geleden aan de OHV werd geschonken. Het Utrechtse deel is in het stadsarchief ondergebracht. Omstreeks 1910 schakelde de kleinzoon van Willem Jan over op elektrisch zagen. Het gaande werk van de molen raakte buiten gebruik en daardoor in verval. Weldra werd de romp van de molen door kleinzoon Jan gesloopt. Het molenerf is, dankzij de halsstarrige houding van Jan de Wit, op deze plek gehandhaafd. Hij sloeg zeer aantrekkelijke aanbiedingen van de gemeente af. In de zeventigerja ren onteigende de gemeente het terrein, teneinde de wijk uit te breiden. De buurt bewoners kwamen daartegen in opstand, waardoor de sloop werd voorkomen. In 1999 is de achtkantige stellingmolen gerestaureerd door J.K. Poland Molenma- kersbedrijf B.V. uit Broek op Langedijk. Op 22 juni kon Z.K.H. prins Claus, bescherm heer van de Vereniging De Hollandsche Molen, de gerestaureerde molen openen. In vier groepen werden we door twee gid sen van onder tot boven door molen geleid. Het was prachtig weer en vrijwel windstil, dus was er jammer genoeg geen beweging in de molen en het daaraan gekop pelde zaagraam te be speuren. Om 12.00 uur werd koers gezet naar Gouda en werd de lunch gebruikt in restaurant Heinde en Ver. Vervolgens werden we weer in vier groepen gedeeld voor de stadswandeling. Gouda biedt veel: Goudse kazen, -stroopwafels, -pijpen, -kaarsen en Goudse glazen. Geen Het Gotische stadhuis van Gouda 20

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2013 | | pagina 20