voor gaan zitten. Wilt u thuis kosteloos verder gaan dan is www.genealogie.startpa- gina.nl een veelomvattend begin voor uw onderzoek. Ook de heer Molema wilt u verder helpen met zijn website home.hccnet.nl/p.molema/ links.htm Als u uit het vorenstaande al geen begin gevonden heeft dan kan de www.stamboom- zoeker.nl u meer laten zien. Deze site geeft vaak al uitgebreide overzichten van stambo men en kwartierstaten die al zijn uitgezocht. Wil men de inhoud van de akten weten dan zijn onderstaande sites van belang: www.wiewaswie.nl/ (nog kosteloos); www.genea.pedete.net/ Met Noordhollandse huwelijken; www.digitalestamboom.nl/ archieven Noord-Holland, Delft, Eemland, Eindhoven, Rot terdam en Den Haag; Bij voorgaande sites is invulling van de achternaam al voldoende. Bij veel voorkomende namen moet worden verfijnd door toevoeging van de voornaam of andere gegevens. Naast overlijdensakten zijn er ook mensen die graven inventariseren, handig omdat recente overlijdensakten om privacyredenen niet zijn in te zien. Voor Noord-Holland is www.schiltmeijer.nl/ wel de meest complete. Verder zijn er nog enkele interessante sites: www.stamboomsurfpagina.nl/ eeuwigdurende kalender; www.lindaoud.nl Westfriese families; immigrantships.net/index.html emi- en immigranten en hun schepen; www.roosjeroos.nl archieven Nederlands Indië; www.biografischportaal.nl beroemde Nederlanders; home.kpn.nl/marianneteunis (in de linker kolom onder 'Bronnen' Rijper transporten van 1662 tot 1811); Ook op www.archiefalkmaar.nl, onder het kopje genealogie is heel veel te vinden, vooral familiekaarten met geboortedatums en overlijdensakten. Het is kosteloos, maar u dient zich wel in te schrijven en een wachtwoord aan te maken.. Voorlopig heeft u hier genoeg aan om een aardige stamboom of kwartierstaat op te zetten. U zult misschien verrassende vondsten doen die een publicatie in dit blad waar dig zijn. Draal dan niet om contact met ons op te nemen. Over stamboomkunde weet ondergetekende niet alles, maar wel veel, en is ook te bereiken via zijn e-mail fc.hoek@ quicknet.nl Fred Hoek Rectificatie In het Heringa-artikel in de vorige Kroniek is een fout geslopen. Onder de foto op pagina 22 staat: Dr. Heringa en zijn vrouw Mieke in 1959. Hier had moeten staan: zijn vrouw Miep. Onze excuses. 5

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2013 | | pagina 5