DE DIGITALE HOEK in een historisch perspectief gegoten dient te worden. Deze Kroniek biedt weer voor elk wat wils. In de nieuwe rubriek Onderbelicht, waarin Ticho Breuker ons inzage geeft in de diver se bouwkundige aspecten. Deze keer gaat het over de zogenaamde bovenlichten. Een mooi artikel van Cora Ney-Bruin over het Zwarte Kerkje van Zuidschermer. On danks dat dit dorp midden in 'ons gebied' ligt, hebben we daarvandaan slechts twee leden. Het zou mooi zijn als dit artikel een aanzet kon zijn om daar verandering in te brengen. Verder een impressie hoe het er aan toe ging tijdens de boekpresentatie van het boek van Willem Baartse over Markenbin- nen.We blijven een beetje in die hoek met een artikel van Cor Booy over de onder gang van het Spijkerboorder pontje. Veel leesplezier! Eric Berkhout Of we het nu willen of niet, maar computers en Internet gaan een steeds grotere rol spelen in ons dagelijks leven. Vooral de wat oudere lezer vindt zich 'te oud voor dat nieuwerwetse gedoe' of heeft niet eens een computer. Als dat het geval is, dan kunt u deze rubriek met een gerust hart terzijde leggen. Maar staat u hier wel positief tegenover, dan willen wij van 'De Kroniek' u graag een beetje op weg helpen. Dus heeft u wél een computer én toegang tot het internet, dan staan hieronder enkele links om op interessante websites te komen. De genealogie of stamboomkunde mag zich verheugen in een toenemend aantal on derzoekers. De toename heeft te maken met het steeds toegankelijker worden van de archieven. Waar eerdere onderzoekers eindeloos met kaartenbakjes alles op volgorde probeerden te krijgen, is nu de computer hun snelle'kaartenbak'. In dit artikel zal de ma nier van zoeken niet worden behandeld want daar bestaan talrijke boeken en geschrif ten over, alsook computerprogramma's waarmee bijna spelenderwijs een stamboom is op te bouwen. Het zoeken naar de gegevens is echter gebleven, maar wordt ook door de computer wat gemakkelijker gemaakt. De gang naar een archief kan lang worden uitgesteld als eerst hun website wordt geraadpleegd. De ons omringende archieven zijn met enkele trefwoorden snel te vinden, maar met www.archief.startpagina.nl heeft u een volledig overzicht De websites hebben jammer genoeg geen standaard indeling, dus moet u er wel even 4

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2013 | | pagina 4