Diversen: - Set met 6 onderzetters met verschillende tegel motieven 9,50 -Goudse pijp 12,00 -Tinnen lepel 11,00 -Gapers 5,40 - Gevelsteentjes 3,20 - Sleutelhanger 2,20 - Boekenlegger, tegelmotief 1,00 - Magneetkaart, tegelmotief 2,80 -Tegelkubus 6,50 - Prisma viewer 3,00 - Roemer of kelkglas 32,00 Of 36,00 - Bellenblaas met tegelmotief kinderspelen 3,00 Diverse prentbriefkaarten, o.a. kinderkaarten en tegelmotieven 0,90 De jeugd kan met een Zwerf- en zoektochten (afgestemd op verschillende leeftijdsgroepen) of het Koffertje vol Vragen het museum door. De Spreekwoordentocht is vanaf 10 jaar. Alle tochten worden gratis verstrekt. Nieuwe aanwinsten: - Namens de St. Jozefschool bracht Cees Verdonk het jubileum boe kje '100 jaa r StJozefsc hoo I'. - Een pentekening en een kleurenets van Ina Verdonk is geschonken door mevrouw M. Bense uit De Rijp. - Uit de nalatenschap van mevrouw Leguit-Spaarman uit Middenbeemster heeft het museum het schilderij 'De Buizenhaven van De Rijp', geschilderd door Willem Spaarman gekregen. Nieuw boek in de museumbibliotheek Het boek Brugkleppen en botkloppen, van Jaap Haag en Margreet Lenstra. De regionale archieven in Nederland liggen vol met informatie over vroeger tijden. Zo ook het Waterlands Archief in Purmerend, waar de schrijvers zelf beelden en verslagen hebben opgediept. Dit boek is dan ook een mozaïek, opgebouwd uit de stukjes die de schrijvers in de jaren 2006-2010 voor o.a. Dagblad Waterland schreven. Een kleurrijk mozaïek, dat nog wordt verlevendigt door de wisselende invalshoeken van licht.Tegelijkis het een tweeluik waarbij aan de ene kant de volkscul tuur van Waterland wordt geschilderd, en aan de andere kant de Waterlandse geschiedenis aan bod komt. Verhalen van en over mensen. Over gekoesterde gebruiken, over het werk, over gereden scheve schaatsen, over liefde en over leed. Kortom over de dagelijkse beslommeringen, bijzondere ge beurtenissen in het leven van onze (voor)ouders en in sommige gevallen ook van ons zelf. Het boek ligt ter inzage in de museumbibliotheek. 47

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2013 | | pagina 47