De takelwagen van Kommerkamp krijgt de vrachtwagen er niet uit. Dat is dan toch gebeurd en de donateurs van de actie "Het volle pont" hebben hun donaties teruggekregen van het actieco mité. Een ambtenaar van de provincie, die ook in de Spijkerboorse vergadering van burgers en ingelanden aanwezig was en mij als ver slaggever herkende, zei na afloop tegen me over de weigerachtige polderbestuur ders: "Je kunt ze gemakkelijk wegsturen". Mijn antwoord was:"lk heb niet de behoef te. De bestuurlijke fusies die in de maak zijn, nemen die taak wel van me over". Ook dat is gebeurd. Starnmeer en Kamer- hop gingen als waterschap over in "Het Lange Rond" en hebben sindsdien geen eigen polderbestuur meer. Wel een mo derne oeververbinding, ten behoeve van fietsers en voetgangers, gedurende het toeristenseizoen. Wat er met de pont is gebeurd? Ik kan het slechts vermoeden. Maar weten is wat an ders. Wel heb ik, als verslaggever, nog een of twee keer een vergadering van het pol derbestuur bijgewoond in het Heerenhuis, maar de pont kwam daarin niet meer te sprake. Een vermelding van een eventu ele financiële opbrengst evenmin. Officieel kreeg iktrouwens geen uitnodiging tot die openbare vergaderingen. De dijkgraaf verklaarde eenvoudig aan de aanwezige polderbestuurders:"We mogen hem niet weigeren". Controle of folklore? Dat was iets wat ik in andere polder- en raadsvergaderingen ook nog niet eerder had meegemaakt. Er bleek wel overdui delijk uit dat de Starnmeerse bestuurders niet verzot waren op openbaarheid van hun beraadslagingen, hoewel de "inge landen", zo heten de kiesgerechtigden in waterschappen, wel recht hebben te we ten waartoe de door hen gekozenen zoal besluiten. Kascontrole, zo bleek me, was er ook iets wat tot de plaatselijke folklore behoorde. De secretaris-penningmeester kwam ter vergadering doodleuk met het sigarenkist je ter tafel met daarin het saldo van de jaar rekening. Twee bestuurders moesten dan constateren dat het bedrag klopte met wat er in het kasboek stond. Dat is, door een nadien benoemde nieuwe secretaris-pen ningmeester, nog net op tijd veranderd in de procedure zoals het hoort. 41

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2013 | | pagina 41