RAADHUISBERICHTEN En zo werd het al weer september. On danks de 'stille' zomermaanden en de va kanties hebben we binnen het bestuurvan de Oudheidkundige vereniging gepaald niet stil gezeten. In de vorige Kroniek heeft u zich aan kun nen aanmelden voor de excursie van 21 september a.s. naar Utrecht en Gouda. Michèle Tromp - inmiddels een begrip als het gaat om het organiseren van deze uitjes - vertelde dat ze binnen de kortste keren was 'uitverkocht'. Er gaan 62 leden mee, en vijf leden staan er op de wachtlijst om de plaats van eventuele uitvallers in te nemen. Ook had Michèle dit jaar weer de zomer avondwandeling georganiseerd. Deze keer waren we in Enkhuizen. Of het nou door het weer kwam of door de afstand, maar de opkomst was niet echt groot. Onze voorzitter Weyert de Boer heeft er een verslag over geschreven op pagina 32. Als lid van onze vereniging heeft u na tuurlijk als eerste Kroniek van dit jaar het boekje'Helderrode stenen'ontvangen. Het kan aan de aandacht zijn ontsnapt, maar een inlegvel herinnerde u aan het feit dat onze vereniging dit jaar maar liefst 35 jaar bestaat en De Kroniek al 30 jaar wordt uit gegeven. De verjaring is nog niet voorbij. Wij hadden daarbij een cadeautip voor onze vereniging aangegeven. De oproep heeft geholpen en er zijn tientallen leden bijgekomen, maar nog niet de beoogde verdubbeling van het aantal leden. Kort om, kijk eens om u heen wie, volgens u, lid zou moeten worden van onze vereniging. Het is natuurlijk ook mogelijk een abon nement cadeau te doen. Dat kan voor één of meerdere jaren, zodat de interesse op deze manier gewekt kan worden. We re kenen een beetje op uw steun, zodat onze diensten aan zoveel mogelijk mensen ten nutte komen. Op 23 oktober zal prof. dr. Dirk J. de Vries in De Rijper Eilanden onze najaarslezing ver zorgen. Hij is een veelzijdig bouwhistoricus in dienst van de Rijksdienst voor het Cultu reel Erfgoed te Amersfoort. Het bestuur zal nog moeten kiezen uit zijn voorgedragen onderwerpen: Historische calamiteiten in de gebouwde omgeving of Bouwen met water in de schoenen. Het belooft in ieder geval een boeiende avond te worden, dus noteer deze datum alvast in uw agenda. Helaas heeft niemand het zoekplaatje uit Kroniek no. 2 herkend. Onder het motto de aanhouder wint, hebben we deze keer weer een nieuw raadsel geplaatst, of ei genlijk drie. Uw hulp wordt zeer op prijs gesteld, en denkt u alstublieft niet: 'ik weet het wel, maar er heeft vast al iemand an ders gereageerd'. We hebben liever vijf keer hetzelfde (goede) antwoord, dan helemaal niets. Een en ander staat op pagina 30. We zitten met nog een klein probleempje. In iedere Kroniek geven wij een lezer de kans zijn of haar verhaal te doen in: 'Uit de pen van....' Uiteindelijk heeft de redactie (na veel speurwerk) een gegadigde voor het decembernummer weten te vinden, maar zo moet het eigenlijk niet gaan. Misschien Iets voor u..? Het onderwerp is vrij, de enige voorwaarde is dat het verhaal 3

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2013 | | pagina 3