DE VEERPONT VAN SPIJKERBOOR (1644-1970) Het is 43 jaar geleden dat de veerpont van Spijkerboor zonken kort daarna, dooreen besluit van dijkgraaf heemraden van Starnmeer en Kamerhop, voorgoed uit het landschap is verwijderd. Het gemis aan een geregelde oeververbinding tussen de hoek van Spijkerboor en "de overkant" werd aanvankelijk nog wel per geroeide veerschuit min of meer onderhouden. De betere op lossing, voor uitsluitend voetgangers- en fietsverkeer, kwam pas toen in april 1984 het huidige gemotoriseerde vaartuig met de naam "Jan Hop" in gebruik kon worden genomen. Dit dankzij vooral het bestuur van de toen nog bestaande gemeente Jisp; inmiddels gefuseerd tot "Wormer- iand", en mede door onverpoosd beijveren door wijlen mevrouw Riek Knegt-Verwer, de "Moeder overste van Spijkerboor". Het ten ondergaan van de veerpont ge beurde toen nog maar kort ervoor een nieuwe pontbaas, tevens kastelein van het Heerenhuis, zijn intrede had gedaan. Het was de uit Graftdijk afkomstige Frits Honig, die Heerenhuis en pontveer had gepacht van het waterschap Starnmeer en Kamer- hop. De functies van pontbaas en pachter van het Heerenhuis waren al sinds 1644 aan elkaar gekoppeld. Het ongeluk gebeurde toen de pont aan de Kamerhopzijde van het Noord-Hollands kanaal lag. Er was een personenauto opge reden door iemand uit Middenbeemster, toen vervolgens de bestuurder van een Prentbriefkaart van het pont op een spiegelglad kanaal. Onbekend jaartal. SPIJKERBOOR

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2013 | | pagina 36