Twaalf mannen en twaalf vrouwen: samen de afdeling Schermer e.o. van de Alg. Ned. Geheel Onthouders Bond. Ze staan er door de lange belichtingstijd wat stijfjes bij, maar ze streden tegen het toen (net als nu) veel voorkomende alco holmisbruik. Schen king mevr. Kregel, Driehuizen. Ook dit jaar hebben we weer enkele keren hulp gehad van Jeanette van Joolen en Jaap Feenstra, die honderden afbeeldin gen in kunststof hoesjes op karton hebben gezet. Bij dit alles was het een aangename ge dachte dat intussen de firma Pictura in op dracht van het Regionaal Archief Alkmaar bezig was met het scannen van omstreeks 1600 kleinbeeldnegatieven met afbeel dingen van het Beschermd Dorpsgezicht van De Rijp. De (positief gemaakte) afbeel dingen geven een prachtig beeld van de panden in het oude De Rijp van omstreeks 1970, maar moeten stuk voor stuk geïdenti ficeerd worden. Als u komend jaar een van ons geïnteresseerd naar Rijper gevels ziet kijken, dan weet u wat we aan het doen zijn. Vooral de - intussen soms drastisch verbouwde - achterkanten van huizen zijn voor ons soms lastig te herkennen! Dan waren er weer enkele verzoeken om afbeeldingen, onder meer van het Museum (luchtfoto's van het Schermereiland), de buurtvereniging 'Stichting tot Verlichting' (oude afbeeldingen voor het Midwinter feest), de heer J. de Groot uit Middenbeem- ster (illustratie voor De Nieuwe Schouw- schuit), Leo den Engelse (illustraties voor artikelen) en mevr. M. de Wit (afbeeldingen m.b.t. haar familie). Ook in 2012 kregen we weer veel schenkin gen, klein en groot. Wij zijn daarvoor dank verschuldigd aan M. Bruin, Steenwijk; Jan de Groot, Middenbeemster; Fred Floek, De Rijp; mevr. FI.M. Flulsbergen-Steenbergen, Borne; Jan Kaptein, De Rijp; Jaap Los, Scher- merhorn; mevr. K. Nubé-Jonker, Amstel veen; Chris Offringa, Oosthuizen; Jan Oud, Schermerhorn;Tineke Schipper, De Rijp, en Janny en PietTensen, Schermerhorn. Vrijwel elke dinsdagmorgen zijn we van 9.30 tot 13.00 uur (vaak later) in Museum In 'thlouten Huis bezig met onze fascinerende collectie afbeeldingen. Leo den Engelse Wilma den Engelse Jan Kaptein 23

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2013 | | pagina 23