besteed aan het sociale gebeuren van het dorp, zoals de toneelvereniging, de school en de kerk. Baartse, die van huis uit gereformeerd is, beschrijft op mooie wijze hoe zijn vader de teugelsvan het geloof langzaam laatvieren en hoe het het gezin vergaat in de dorpsge meenschap. Elke familie, elk huis komt aan bod en het is duidelijk dat de schrijver met zijn research beslist niet over één nacht ijs is gegaan. Nadat de presentatie onder luid applaus was beëindigd, werden de boeken, die voor het merendeel op voorinschrijving waren gekocht, uitgedeeld aan de nieuwe eigenaren. Onder het genot van een kopje koffie kon men bijpraten met oud-Markers, die voor de gelegenheid naar het dorp waren gekomen. De auteur zat inmiddels voor in de kerk, waar hij - desgewenst - zijn levenswerk van een handtekening en een toepasselijk woordje voorzag. Om de kosten binnen de perken te houden is ervoor gekozen om geen uitgever te be naderen. In plaats daarvan is de eerderge noemde Stichting opgetreden als uitgever en nam daarbij de organisatie en de eind verantwoordelijkheid op zich. Het boek zelf is op A4-formaat, en met meer dan driehonderd afbeeldingen een werke lijk uniek naslagwerk te noemen. Dit en de prachtige, beeldende schrijfstijl van Willem Baartse, maakt dit boek tot een onbetwiste must have voor een ieder die historisch Markenbinnen een warm hart toedraagt. Goede wijn behoeft geen krans, zegt men wel eens en dat geldt ookvoor dit boek; het is inmiddels stijf uitverkocht en er zijn geen concrete plannen voor een tweede druk. Wel heeft de OHV een exemplaar voor u ter inzage. Eric Berkhout Foto's: Corine Siffels Ceremoniemeester Mare Teulings praatte de avond aan elkaar. 18

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2013 | | pagina 18