MARKENBINNEN, EEN KLEURRIJK VERLEDEN Op vrijdag 37 mei werd in het kerkje van de Nederlands Hervormde gemeenschap te Marken- binnen de boekpresentatie gehouden van het boek: 'Markenbinnen, een kleurrijk verleden', geschreven door de in Schagen woonachtige Willem Baartse. Omdat Markenbinnen tot 'ons gebied' behoort, was ondergetekende er als afgevaardigde van 'De Kroniek' bij, om verslag te doen van dit gebeuren. De avond kende een ongekend grote op komst, die - als dit een gewone kerkdienst was geweest - elke predikant in opperste staat van vervoering zou hebben gebracht. Het kerkje puilde werkelijk uit, zo veel be langstelling. Geopend werd er door de voorzitter van de Stichting Beheer Kerk Markenbinnen, Mare Teulings. Hij heette de be langstellenden van harte wel kom en deed in het kort uit de doeken hoe men tot het boek was gekomen en hoe vrij willigers uit Markenbinnen vele uren heb ben gestoken in het handmatig samenstel len van de katernen. Ook introduceerde hij Willem Baartse overhandigt de burgemees ter het eerste exemplaar. Willem Baartse (1957) is geboren en getogen in Markenbinnen en merkte al op jonge leeftijd dat hij veel affiniteit had met de geschiedenis van het dorp. Verhalen, anekdo tes, foto's, kaarten, het waren allemaal dingen die al vroeg zijn belangstelling wekten. Reeds op vijftienjarige leeftijd ging hij langs bij oudere bewoners van Markenbinnen, ontlokte ze de mooiste verhalen en leende hij de meeste bijzondere foto's. Hij was 'eigen', dus iedereen was hem graag ter wille. Veertig jaar research resulteerde in een enorme verzameling en uiteindelijk in dit boek. 16

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2013 | | pagina 16