Na het Schooltje werd in 1986 het kerkge- deelte gerestaureerd. Het gebouw begon scheef te zakken, en dak, toren, goten, het uurwerk en de koepel werden grondig aangepakt. Beide stichtingen "de Hut" en "het Zwarte Kerkje" kwamen onder één stichtingsbestuur, dat tot op heden zowel de activiteiten in de kerk als in het School tje organiseert. Dat de bewoners van Zuidschermer zich met beide kerken verbonden voelden, werd prachtig gesymboliseerd bij het vie ren van 50 jaar bevrijding in 1995. Toen hadden de inwoners van Zuidschermer de Michaëlkerk en het Zwarte Kerkje verbon den met een lint. Het Zwarte Kerkje anno 2013 Wie het in de Schermer en omgeving over het Zwarte Kerkje heeft, weet precies welke kerk hiermee wordt bedoeld. Wie heeft het bijzondere kerkje niet eens bezocht met de jaarlijkse rommelmarkt, veiling, trou werij of een zanguitvoering? Of misschien vroeger nog een kerkdienst bezocht? Met name door alle "Hut- activiteiten"zijn kerk en Schooltje na vele jaren opnieuw een middelpunt van het dorp geworden. Reeds bijna 350 jaar staat het stolpkerkje mooi te zijn aan de Zuidervaart. Voor de bewoners van alle levensovertuigingen een monu ment waar men terecht trots op is. Cora Ney-Bruin Bronnen: Informatiebrochure "stichting het Zwarte Kerkje:"; Regionaal Archief Alkmaar; www.kb.nl/historische kranten. Fotomateriaal: Stichting 'Het Zwarte Kerkje' OHV, Cora Ney-Bruin en E. Berkhout. Met dank aan: Jaap Kalverboer, Coen en Ria Ouweltjes en Riet Kaandorp. 12

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2013 | | pagina 12