de ander protestant), die samen het voor touw namen voor de restauratie van het schoolgebouwtje. Riet Kaandorp: "Het was midden jaren '60, we zaten in het café en zeiden tegen elkaar: er is hier niks te doen, als we dat willen veranderen moeten we zelf beginnen. We knapten een keet op en toen hadden we een ruimte om dingen in te organiseren. Er was figuurzagen voor de jongens, meiden knutselen en ook een ouderensoos. We organiseerden ook Ko- ninginnedagspelen, kermisspelen en kin derdisco. Met een aantal mensen hebben we toen het bestuur van "De Hut"gevormd. De meesten waren katholiek, maar ook een paar protestant. Maar goed, die keet takel de steeds verder af. We zagen al aankomen dat we alles wat we hadden opgebouwd weer moesten opgeven. Jaap Kalverboer kwam toen met het voorstel om samen het schoolgebouwtje naast het Zwarte Kerkje te restaureren en voor De Hut-activiteiten te gebruiken. Dat leek mij en de andere Hut bestuursleden een goed idee. Ik ging met dat voorstel naar het kerkbestuur van de RK- kerk, maar het ging nog niet zo makkelijk in het begin. Zij zagen een gezamenlijke acti viteit met de protestanten aanvankelijk he lemaal niet zitten. Ik gaf het bijna op, want het kerkbestuur had toen nog grote invloed op de gemeenschap. Maar gelukkig waren er ook katholieken die wel achter ons ston den. En we hadden de tijdgeest mee. De sterke scheiding tussen protestanten en ka tholieken was overal in Nederland aan het vervagen. Ook hier bij ons." Uiteindelijk kwam het allemaal goed. Een grote gezamenlijke kerkveiling bracht veel geld op, en tijdens de restauratie werd de samenwerking steeds beter. Riet Kaandorp: "Eén van de katholieke buurtbewoonsters begon zelfs tegen me te klagen dat haar man al zijn vrije tijd aan het stenen bikken was bij het Zwarte Kerkje. Ze zei: hij zit meer bij de protestante, dan bij onze eigen kerk." "De Hut" kreeg onderdak in het gerestau reerde schoolgebouwtje, vanaf dat mo ment het Schooltje genoemd. Wl'lllltHlfHfltïïTfT 11

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2013 | | pagina 11