weer aan de slag, maarer was wel sprake van gelijkstelling. Als gevolg van bezuinigingsmaatregelen van de overheid was de leerlingenschaal gewijzigd. Voor vijf lokalen was het toenmalige aantal niet voldoende.Toch werd na lang gepraat met de gemeente overeenstemming bereikt voor het bouwen van twee lokalen. Dit had te maken met de verwachte invoer van het 7e leerjaar. In maart 1924 begon de laagst inschrij vende aannemer, de heer Bot uit Heer- hugowaard, voor f17.500, - aan de klus (de prijzen waren intussen wel aanzienlijk ge stegen!). Pastoor Kammers legde weer een eerste steen. Op 31 december 1924 was het werk klaar. Ja zusters, nee zusters In 1930 moest alweer een plan gemaakt worden tot uitbereiding. Dat ging toen niet zonder slag of stoot. Er waren verschillen de zaken die vertragend werkte. Daar was een plan om de school te splitsen in een jongens- en meisjesschool. De toenmalige pastoor Boekhorst wilde graag eerwaarde zusters naar De Rijp halen. Huisvesting zou kunnen door het niet meer in gebruik zijn de postkantoor te kopen. Het plan liep stuk op praktische en economische bezwaren. Op 8 augustus 1929 ging de gemeente raad akkoord met de uitbereiding van de school met één lokaal en een kamer voor het hoofd der school. Echter zeven inge zetenen van de gemeente protesteerden bij Gedeputeerde Staten tegen het geno men besluit. Men was van mening, dat de gemeente in financiële moeilijkheden zou komen door dit voornemen. Als alternatief werden twee leegstaande lokalen van de openbare school in de Rechtestraat (thans bibliotheek) aangeboden. Ook de leeg staande openbare school op Graft werd genoemd als alternatief. Pastoor Boekhorst io/zoa/si

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2013 | | pagina 8