In onze parochie St. Bonifatius was er ech- bouwd. Het werd gewoon te duur voor ter op voorstel van pastoor Th. Jansen in het kerkbestuur. Men besloot het huis van 1909 al een schoolfonds opgericht. Er was bakker Verwer te kopen, in de Kerkstraat, een financiële basis van wat oude legaten en dit als onderwijzerswoning te gaan ge- van oud-pastoors Vromesteijn enTheys. bruiken. De school gezien vanaf het water van de Rijpsloot. Jaren dertig of veertig. Er waren ook diverse fondsen beschikbaar. In 1912 viel het besluit een eigen school te stichten. In hetzelfde jaar kreeg de archi tect Arnold A.M. Bruning uit Haarlem de opdracht een tekening te maken van een school met drie lokalen en een onderwij zerswoning. De originele blauwdrukken zijn bij mijn weten nog steeds aanwezig op de huidige school. Januari 1913 werd het besteken voorwaar den aangeboden. De school zou f13.500,- gaan kosten en de onderwijzerswoning f7000, -. De inventaris was geraamd op f4500, -. De school werd gebouwd op de plaats waar nu de drie lokalen zijn aan de oostkant, waar nu de fietsenstalling is. Daar was ook toen een schoolplein. De onderwijzerswoning werd nooit ge- Dit gebouw stond later bekend onder de naam "Witte Ezel". Aannemer Elbert Boots uit Beverwijk werd het werk gegund voor f12.950,-.Opi3juni 1913 legde pastoor Jan sen de eerste steen en op 15 december van dat zelfde jaar ging de school open voor 123 aangemelde leerlingen. Meester The- odorus Remmerswaal schreef met kroon tjespen Cornelis Berkhout in als eerste leerling. Ook dit document met de eerste leerlingen en het eerste schoolplan zijn nog steeds aanwezig op school. Groeien In 1920 werd het noodzakelijk de school uit te breiden vanwege een toenemend leerlingenaantal. Architect Bruning mocht 7

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2013 | | pagina 7