DE DIGITALE HOEK Of we het nu willen of niet, maar computers en Internet gaan een steeds grotere rol spelen in ons dagelijks leven. Vooral de wat oudere lezer vindt zich'te oud voor dat nieu werwetse gedoe'of heeft niet eens een computer. Als dat het geval is, dan kunt u deze rubriek met een gerust hart terzijde leggen. Maar staat u hier wel positief tegenover, dan willen wij van de Kroniek u graag een beetje op weg helpen. Dus heeft u wél een com puter én toegang tot het internet, dan staan hieronder enkele links om op interessante websites te komen. - De vorige keer beloofde wij u meer nieuws over de gedigitaliseerde Kroniek. Deze is te vinden op de site van het Regionaal Archief Alkmaar. Hier komt u door in te typen: www.archiefalkmaar.nl of via de zoekmachine raa alkmaar, dat werkt ook. Deze site, die een schat aan informatie herbergt, is onlangs vernieuwd en daardoor nog overzich telijker. Op de homepage staan verschillende categorieën waar uit te kiezen valt. Helemaal rechts staan de Tijdschriften. Hier staat niet alleen De Kroniek tussen, maar ook alle exemplaren van 'Een Nieuwe Chronyke', nog uit de tijd dat ons blad deze naam droeg. Als u op het woord Tijdschriften klikt (of op het plaatje zelf) dan komt u in een zoek- menu. De Kroniek en zijn voorganger en staan een beetje onderaan. Vóór de naam staat een zgn. aanvinkhokje. Zet voor beide namen een vinkje en zet bovenin een zoekterm, bv. Jan Boonplein of Schermerhorn. Als op'zoeken'wordt gedrukt, rollen alle artikelen waar het desbetreffende woord in voorkomt, over het scherm. - Blijven we nog even op de site van het Alkmaars archief, dan zien we links naast de Tijdschriften, de Kranten staan. Klikt u op de afbeelding dan verschijnt er een zelfde zoekmenu als bij de tijdschriften. Wel is het zo dat er een auteursrechtbeperking rust op kranten jonger dan zeventig jaar. Ondanks dat valt er nog genoeg te zien. - Als laatste de website: www.inoudeansichten.nl. Op deze site vind u ruim 100.000 oude prentbriefkaarten uit heel Nederland. Natuurlijk zijn ook De Rijp, Graft, West-en Oostgraftdijk, Grootschermer en vele andere plaatsen in Noord-Holland vertegenwoor digd. De volgende keer kijken we naar genealogie websites. De redactie 5

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2013 | | pagina 5