DE MUSEUMWINKEL Het winkelassortiment heeft veel aantrekkelijke artikelen om als cadeau te geven. In de vitrine staat prachtig keramiek, o.a. replica's van 17de eeuws polychrome bordjes en schaaltjes. De prijzen variëren tussen de 6 en 120. Er zijn boeken voor groot en klein, brochures, prentbriefkaarten, nostalgisch speelgoed en andere kleine hebbedingetjes. De jeugd kan met een Zwerf- en zoektochten (afgestemd op verschillende leeftijdsgroepen) of het Koffertje vol Vragen het museum door. De Spreekwoordentocht is vanaf 10 jaar. Alle tochten worden gratis verstrekt. Nieuwe aanwinsten: - Van de heer Plug boer uit Grootschermer heeft het museum 15 medailles van de plaatselijke voetbalvereniging gekregen. - Een i8de eeuws aardewerk kookkannetje is geschonken door de heer en mevrouw Wickel uit De Rijp - Mevrouw B. Romijn-Nibbeling uit Oosterbeek schonk een herinneringsalbum Waternoodramp januari 1916. - Een eikenhouten tonnetje, waarschijnlijk gebruikt aan boord van een schip, is geschonken door mevrouw Hoekuit Stompetoren. - Boek: Noord-Hollandse bodemvondsten uit de i6de, i7de en i8de eeuw, vervaardigd en geschon ken door Ellen Ruijter, Beemster. - Grote aardewerk pot (datering onbekend), gebruikt bij het teren van boten, schenking van mevrouw de Jonge-Schot, Driehuizen. Tentoonstelling Grafter raadhuis Helderrode stenen, vier eeuwen raadhuis Graft Op de begane grond van het raadhuis kunt u de tentoonstelling bezichtigen die dezelfde naam draagt als het jubileumboek. Uiteraard staat het prachtige raadhuis hierbij centraal. Er is te zien dat er veel manieren zijn waar op het raadhuis in beeld gebracht kan worden. Niet alleen foto's, schilderijen en gravures, maar ook Delfsblauwe bordjes, tegeltjes en een geknopt wandkleed.Tevens zijn er publicaties en voor werpen, die gebruikt zijn door de voormalige gebruikers van het raadhuis. Diverse bewoners van Graft - De Rijp en omgeving hebben voorwerpen beschikbaar gesteld voor de tentoonstelling, die tot en met 13 oktober te bezichtigen is. Het boek Helderrode stenen van Fred Hoek en Herman Meddens is zowel te koop in het museum als in het Grafter raadhuis 10,00). 56

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2013 | | pagina 56