Bulletin van het Museum "In 't Houten Huis" Van de voorzitter, Onze museumboot - de Maria Lijntje - en haar enthousiaste bemanning heeft de eerste geslaagde vaartochten al weer ach ter de rug. Dit jaar zijn er weer de tochten naar Fort Spijkerboor in de Beemster en naar de Museummolen in Schermerhorn. Op onze website staan de data vermeld, maar u kunt de Maria Lijntje ook voor een dagje uit reserveren. U bepaalt, in combinatie met een bezoek aan het museum, dan zelf de aanvangstijd en de bestemming. En net als ons museum is de Maria Lijntje ook ge schikt voor minder validen. Op dit moment hebben wij twee prach tige tentoonstellingen in het museum. In de galerij is de tentoonstelling"Van Inkt lap tot Laptop" te zien. Dit ter gelegenheid van 100 jaar Sint Jozefschool in De Rijp. En als hoofdtentoonstelling:"Streven naar Perfectie", over botanische kunst van he den en verleden. Deze tentoonstelling laat u prachtige teke ningen zien en vertelt het verhaal van de gebroeders Admiraal. Dat begon in 1878 met de komst van Klaas, Aldert en Cornells Admiraal naar De Rijp. Klaas was de boomkweker, Aldert de bloe mist en Cornells noemde zich instrument maker. Zij wisten een bloeiend bedrijf op te zetten: "De kolossale boomkwekerij en bloemisterij van de gebroeders Admiraal" behoorde in die tijd tot de grootste van het land. Naast succesvolle ondernemers waren de gebroeders Admiraal zeer actief in wat wij nu 'productverbetering'zouden noemen. Bij dit onderzoek werden hun nauwkeu rige observaties vastgelegd in prachtige tekeningen. Het museum heeft veel van deze tekeningen in bezit en deze worden nu tentoongesteld met hedendaagse te keningen. Een prachtige combinatie! Tevens attendeer ik u op onze tentoon stelling in het Grafter Raadhuis. Daar is - voor dit gehele seizoen - een ten toonstelling ingericht met als titel: "Helder rode stenen - vier eeuwen Raadhuis Graft". Dit is ook de titel van een zeer lezenswaar dig boekje dat onlangs is verschenen over hetzelfde raadhuis. Te koop in onze muse umwinkel! Tentoonstelling en boek leert ons hoe bij zonder het raadhuis is als gebouw, en als punt van binding voor de Grafter gemeen schap. Vorige keer heb ik u uitgebreid over een aantal aanwinsten verteld. Die reeks is al weer aangevuld met een prachtige gravure van het raadhuis van De Rijp, gemaakt door L.K.C. Prins. Het museum heeft weinig afbeeldingen van het raadhuis, en deze gravure is daar om een welkome aanvulling op onze col lectie. In de museumwinkel zullen wij binnen kort opnieuw prachtige replica's van 17® eeuws gebruiksaardewerk en majolica te koop hebben, gemaakt door de keramist Jaap de Boer uit Monnickendam. Voor een bijzonder geschenk een buitenkansje! Aldert Pilkes

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2013 | | pagina 54